У Дев’ятниках встановили пам’ятний хрест – на знак того, що це місце пов’язане з історією Студитів

Про це повідомив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко).

Сьогодні у Дев’ятниках встановлений пам’ятний хрест – такий самий, який Постуляційний Центр Монастирів Студійського Уставу встановлює у місцях, пов’язаних з історією Студитів.
У цій історії Дев’ятники займають особливе місце. Тут знаходилися володіння Казимира графа Шептицького. Видимим знаком його діяльності, який видніється до сих пір є парохіяльна церква, яка була споруджена завдяки його зусиллям.
І саме тут, у Дев’ятниках, після багатьох роздумів, маючи за плечима сповнених 42 роки він вирішує вступити до монастиря Студитів – монахів, яких відновив його рідний брат митрополит Андрей Шептицький.
Перед тим у своїй віллі він пише трьохтомний твір “Про Маму для наступних поколінь”, у якому, на піставі її листування змальовує її внутрішній і зовнішній світ. Ця праця вже перекладена українською мовою і готується до друку.
Сьогодні завдяки меценатам (а властиво одному – Володимиру Синиці, який поставив собі за мету профінансувати встановлення усіх таких пам’ятних знак у місцях пов’язаних зі Студитами) у Дев’ятниках постав пам’ятний знак. На ньому золотими літерами викарбувані такі слова:
“Тут, у Дев’ятниках, у 1911 році Казимир граф Шептицький, прийняв остаточне рішення цілковито присвятити своє життя Богові у монашому житті.
Звідси вирушив, щоб як ієрм. Климентій служити монахам Студійського Уставу Ігуменом, а опісля Архимандритом. Загинув мученичою смертю 1 травня 1951 року. Беатифікований святим Папою Іваном Павлом ІІ 27 червня 2001 року.
Дев’ятники, 1 червня 2021 року Божого”
Зовсім неплановано, але так співпало, що цей пам’ятний знак ми встановили у сумну річницю арешту о. Климентія Шептицького радянським терористичним режимом. А сталося це 5 червня 1947 року.
Цей пам’ятний знак ми планували встановити у ювілей 150-ліття від дня народження блаженного Климентія Шептицького, але в силу певних обставин не вдалося цього зробити. Тепер кожен, хто їхатиме прекрасно відремонтованою дорогою через Дев’ятники бачитиме на місці між старими дубами, біля яких знаходилася колись вілла Казимира графа Шептицького пам’ятний знак зі студійським хрестом.
Сьогодні на цю подію ми прибули разом з моїм приятелем і дослідником спадщини братів Шептицьких Іван Матковський. Хрест виготовили і встановили чудові майстри з Демні на чолі з паном Степаном Зубрицьким та його сином Павлом (Pavlo Zybrutskiy). Про підставу для встановлення пам’ятного знаку постарався ревний житель села, добра людина і християнин Міша Клапко.
Усім, хто у будь який спосіб причинився до встановлення цього пам’ятного знаку величезне спасибі!
Тепер у Дев’ятники матимуть знак, який нагадуватиме їм про славне минуле та спонукати будувати міцне християнське майбутнє! Адже з їхнього села вийшов блаженний Католицької Церкви! Це село було для нього місцем, де зродилося бажання цілковито посвятитися Богові! Нехай нащадки наслідують його у цього!
Блаженний Отче Климентію моли Бога за нас грішних і за весь Український Нарід!