У “Домі Милосердя св. Миколая” освятили каплицю. ФОТО

Сьогодні, 29 грудня 2019 року, у “Домі Милосердя св. Миколая” на вул. Короленка, 7 освятили каплицю. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні із собором священиків Львівської Архиєпархії.  

   До спільної молитви долучилися численні діти, які будуть у центрі діяльності “Дому Милосердя”, представники влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий із дружиною Катериною, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко, також волонтери, освітяни, усі небайдужі. 

У своєму зверненні  Митрополит Ігор висловив слова вдячності усім, хто долучився до ідеї створення “Дому Милосердя”, а також нагородив о. Романа Прокопця грамотою з наданням права  носити набедреник і золотий нагрудний хрест.

“  Сьогодні тут освячено приміщення під каплицю і будуть лунати моління до Господа на голос священика сам Господь сходить з неба, щоб бути поруч своїх дітей у Святому Причасті. У Божому Домі легше виявити всі свої бажання перед Творцем. Господь знає усі наші  потреби, однак, він бажає, щоб його діти розмовляли з ним та повідомляли про свої потреби. Ця каплиця найважливіше приміщення у цьому домі, бо тут перебуватиме Ісус Христос під скромними видами хліба і вина. Тут священик у іменні Господньому прощатиме людям гріхи. Тобто, Господь очищатиме душі, чинитиме їх святими. Св. ап. Павло писав до колосян: “ Не говоріть неправди один одному, бо ви з себе скинули стару людину з її ділами й одягнулися внову”. Хай Пресвята Богородиця опікується усіма вами” .

На завершення Літургії о. Роман Прокопець, Голова Центру Опіки Сиріт висловив слова вдячності  Митрополиту Ігорю, священикам, Міському Голові з депутатським корпусом за сприяння у справі “Дому Милосердя”,  а також доброчинцям, волонтерам та усім людям, хто молитвою, працею, присутністю, словом і ділом допомагали у творенні“Дому Милосердя”.

У коментарі “Духовній величі Львова” о. Роман розповів про концепцію “Дому Милосердя”, який має стати відповіддю на потреби тих, хто сюди потраплятиме:

“Ціллю нашої концепції, яку ми зараз збираємо є те, щоб наш “Дім Милосердя” був відповіддю на потреби тих, хто сюди потрапить. Чи це будуть діти сироти, чи студенти-випускники, будь-хто, хто переживає якусь кризу. Поки що ми ці речі вивчаємо, бо потрібно зробити умови, щоб кожен себе тут комфортно почував. Найперше ми починаємо з каплиці, з того місця, де закінчується людська дія, а починається дія Божа. Тут діє Бог через нашу молитву і присутність. Зараз ми займаємось облаштуванням нашої каплиці, щоб люди тут зустрічали Бога. Другим важливим моментом є наша постійна присутність тут. Тому, ми організуємо офіс, такий наш осередок капеланства. Ми розробили проєкт «Соціальний хостел», у найближчому часі будемо стартувати зі збором коштів. Хлопці й дівчата матимуть можливість тут не тільки проживати, але також і здобувати певний фах. Починаючи від кулінарії й  у інших напрямках”, – наголосив о. Роман.

Підготувала Христина Кутнів

Перше фото Роман Балук, всі фото – Володимир Іванів