У Домініканському соборі Львова реставрують вітражі. ФОТО

У храмі Пресвятої Євхаристії (колишній Домініканський собор) тривають ремонтні роботи із заміни даху і реставрація вітражів. На це із міського бюджету Львова виділено понад 1 мільйон 485 тисяч гривень.

DSC_7335

Реставратор Марія Шумська розповіла: “«Вітражі у храмі ще радянського періоду – з 1974-76 років. Вони були зроблені з тих матеріалів, які були доступні в ті часи, і тому їхня якість постраждала. Ці вітражі були в гіршому стані, ніж ті, яким більше ста років. Вони протікали, спайка порозтягувалася і потріскала. Те саме стало з фарбовим шаром».

DSC_7405DSC_7403


Загалом у храмі є два типи вітражів: мальовані і із різнокольоровими скельцями. Скло також у поганому стані і його подекуди потрібно замінити. Зараз реставрують усі вітражі. Окрім того, відновлюють дах:

“У травні цього року ми розпочали реставраційні роботи костелу Домініканів. Над куполом дах замінили ще раніше. Однак не був замінений дах над монастирськими приміщеннями, які прилягають до нього. Тому ці роботи виконуватимемо цього року. Поки що маємо 1 млн 485 тис. грн. Однак ще потрібно буде більше 7 мільйонів грн” – зазначила Лілія Онищенко, начальник управління історичного середовища ЛМР.

DSC_7349


Додамо, що нині тривають роботи у храмах Параскеви П’ятниці, св. Трійці. Відновлюють сходи на площі Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі.

 Нагадаємо, на ремонтно-реставраційні роботи у сакральних спорудах Львова виділено 36 мільйонів гривень.

DSC_7327

DSC_7436DSC_7367Фото Олександра Мазуренка