У Гарнізонному храмі сьогодні відомий французький флейтист популяризуватиме музику Моцарта

4-05-200x133Сьогодні, 7 квітня 2015 року, о 19.30 год., в день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці у Гарнізонному храмі свв.. апп. Петра і Павла у Львові (вул. Театральна, 11) відбуватиметься вечір музичних творів світової класики «Моцарт у Галичині». Твори виконуватиме квартет під керівництвом Жана – Крістофа Фріша (Франція).

Біолог за освітою, а за покликанням душі музикант Жан- Крісто Фріш тішитиме слухачів, музикою доби бароко. Сьогодні митець викладає музикогологію у Сорбоні та вивчає музику епохи бароко, саме 17-18 століття є темою дослідження викладача.

Успішна реалізація програми сонат для флейти Антоніо Вівальді спонукала Фріша створити свій ансамбль для дослідження і популяризації барокової музики «Мандрівне бароко».

За словами Жана-Крістофа Фріша, функція барокової музики полягала в тому, щоб переконати.

«Це потрібно сприймати з певною алегорією, але це так – вона постійно говорить до слухача: «Я хочу тобі щось сказати…» Інколи це було політичне: «Король – володар світу!», інколи: «Я тебе кохаю…» Це можуть бути тисячі різних речей, але вона завжди намагається щось передати. Тому можна сказати, що барокова музика є риторичною. Адже риторика – це мистецтво говорити, щоб переконати публіку, незважаючи на те що це може бути хибна думка, і музика бароко писалася в такому дусі. Аби розібратися в давній музиці недостатньо лише розуміти її – потрібно знати й значення графічних знаків, а також музичну грамоту – сольфеджіо» – зауважив Жан-Крістоф Фріш.

За матеріалами: zik.ua