У Гарнізонному храмі св.ап.Петра і Павла молились за захисників України. ФОТО

24 серпня 2020 року, у День Незалежності України, у Гарнізонному храмі св.ап.Петра та Павла молилися за захисників нашої держави – тих, які полегли за волю Батьківщини, і тих, які борються зараз за свободу на її східних теренах. 

Очолив Богослужіння єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир, який звернувся до вірян та воїнів із привітальним словом:

“Ми сьогодні прийшли до храму, оскільки ми – живі – потребуємо також молитви, пам’яті, вдячності. Я думаю, що не один із наших героїв ставив собі питання: “Чи мені цього треба?” Можна було собі влаштувати життя, перечекавши вдома. Ми також ставимо собі запитання: чи нам цього треба? Чи треба приходити у храм для молитви, адже теж можна побути вдома і відпочити, зокрема у вихідний день. Наші герої, йдучи захищати свою землю, не ставили собі багато питань. Вони, коли цього було потрібно, відправились на Майдан, пізніше на Схід. Для того, щоб послужити нам, щоб ми могли стояти сьогодні у цьому храмі, і поставити питання: чи мені цього треба? Нехай нам завжди буде цього потрібно – творити добро. Бо не важливо бути при владі, щоб робити добрі речі. Ми прийшли сьогодні молитися за наших героїв, однак це також наш шлях до Вічності”.

Варто зазначити, що така молитва є традиційною для Львова впродовж останніх років. Також сьогодні вона стала своєрідним завершальним акордом Маршу Нескорених, який розпочався зранку на Личаківському кладовищі. 

“Все, що ми хочемо сказати нашим захисникам, – це просто помолитися. Вони ціною власного життя захищають незалежність. Сьогодні варто згадати усіх учасників визвольних змагань впродовж української історії. Чомусь сьогодні особливо згадую світлої пам’яті Олеся Гуменюка. Висловлюємо вдячність всім побратимам і посестрам, всім захисникам. Нехай Господь кріпить вас у здоров’ї на многая літа”, – наголосив настоятель Гарнізонного храму св.ап.Петра і Павла о. Тарас Михальчук.

Нагадаємо, що молитовним підсумком Дня Незалежності у Львові буде Акафіст до Богородиці, який розпочнеться о 15:30 год. перед пам’ятником Тарасові Шевченку.

Підготувала Юліана Лавриш, Наталя Стареправо

фото Оксани Бабенко, Наталі Стареправо