У Гарнізонному храмі відбудеться вистава “ПАСХА Красеная”

wide_04.27.1У неділю, 30 квітня 2017 р., у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11) о 19:00 год. відбудеться вистава “ПАСХА Красеная” (давні духовні напіви Великого Посту та Великодня), яку представить Львівський театральний центр “Слово і голос”.

“Пасха Красеная” – це дійство проекту ІРМОС, яке являє Свято і сповнюється через давні духовні напіви України передодня Пасхи і самого Великодня. Матеріал проекту – стародруки і рукописи з Львівського Ірмолою 17 ст.

Проект “ІРМОС. Давні духовні напіви України” розпочався в 2000 р. Це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмолойний спів, православна духовна практика, здійснювана людьми мистецтва в сучасному соціо-культурному просторі і втілена в сучасних художніх формах.

Ціль проекту: через розчищення мотиву співу – оновлення слова, зцілення особистої території служіння і творчості, нове художнє пізнання закону.

Проект “ІРМОС” включає дослідження духовних напівів зі стародруків і рукописів, лабораторію ірмосу, служби в храмах на основі давніх духовних напівів, співочі вистави.

Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства, віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців з рук в руки, пізніше – кулизм’яним записом. Увібравши соки мелосу цієї землі, до 16-го ст. сформувались у самобутній Український духовний напів і протягом 16-17 ст. були передані нам через український нотолінійний Ірмолой – Богослужбову книгу, складену з монодичних співів – ірмосів.

Ірмос – це кінець видимого
і початок
руху свідомого
осягання власного витоку
усвідомлення біля джерела
научення повноти спільного
власне закону гармонії
Від Учителя до учня
зверху вниз – сходження

Діють: Наталія Половинка, Юлія Цвях.

Вхід вільний! Ласкаво запрошуємо!

Джерело: Капеланство. INFO