У львівському храмі Преображення Господнього відбудеться 12-й фестиваль духовної хорової музики «Великодні дзвони»

Великодні Дзвони 2016У Львові, 15 травня 2016 року, відбудеться 12-й фестиваль духовної хорової музики «Великодні дзвони». Захід триватиме у Храмі Преображення ГНІХ (вул. Краківська, 21). Для багатьох львів’ян він вже став традиційним і довгоочікуваним святом. Початок о 15.00 год. Вхід вільний.

У фестивалі традиційно беруть участь як церковні хори, так і світські творчі колективи (дорослі та дитячо-юнацькі). Цього року гостями фестивалю стануть 25 колективів. Окрім хорів зі Львова у фестивалі візьмуть участь колективи зі Стебника та Пустомит. П’ять колективів виступатимуть у цьому храмі вперше.

Програма фестивалю передбачає виконання хорових духовних творів, пов’язаних зі святкуванням Великодня, уривків з Воскресної Утрені, Літургії, великодніх пісень. Прозвучать концерти Дмитра Бортнянського, хорові твори Артемія Веделя, Михайла Вербицького, Йосипа Кишакевича, Миколи Леонтовича, Олександра Архангельського, Андрія Гнатишина, Анатоля Вахнянина, Юрія Антківа, Мирона Дацка та ін.

Окрім української хорової класики в програмі фестивалю прозвучать духовні твори Антоніо Лотті, Карлоса Пуї, Рандала Томпсона, та інших авторів. Прозвучать також давні українські та балкано-візантійські літургійні наспіви.

«Вже 12-й рік поспіль під величним куполом цього столітнього храму у дзвінкоголосому хорі єднаються кращі колективи для спільного духовного піднесення на прославу воскреслого Христа, щоб доносити до людей всю глибину та красу молитви, щоб ще раз доторкнутися душею і серцем до цієї Великодньої містерії» – зазначають організатори.