У Гарнізонному храмі звершили Екуменічний Молебень за єдність християн у всьому світі

22 січня 2020 року, у Гарнізонному храмі св.ап. Петра і Павла, відбулась екуменічна молитва за єдність всіх християн. У екуменічному молебні взяли участь представники духовенства нашого міста. Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир наголосив:

“Нас об’єднує те, що ми є людьми. Головне людиною залишитися.  Ми народилися людьми, стали християнами.  Звичайно, що ми носимо певну таку рану певного розподілу, бракує єдності, але ніщо нам не завадило сьогодні стати довкола Божого Слова і молитися. Молитися устами, молитися також серцем. Тому що Ісус дав вказівку іти, провідувати, навчати. І, ми, учні ХХІ століття, це і робимо”. 

 

О. Роман Фігас з Інституту екуменічних студій УКУ (який власне і є організатором щорічної екуменічної молитви за єдність християн у Львові) подякував кожному із присутніх священнослужителів і підкреслив:

“Дякую також за Ваше палке слово, яким захочуєте нас шукати Бога, шукати єдності”.

 

Долучився до моління і вікарій Вірменської апостольської Церкви, Архімандрит Ісагак Погосян, який звернувся до присутніх вірменською, бо за його словами, лише вірменською він може переказати слова, які линуть від серця. Перекладав українською диякон Артур:

“Хочу щиросердно привітати Вас із тими святами, які ми переживали і я сподіваюся, що оце непересічне відчуття святкової радості у наших серцях залишилося. Хочу побажати Вам, щоб благодать Святого Духа завжди була з Вами. Адже молитва, коли вона є спільна – особлива, ми чудово знаємо це.І нам дуже приємно молитовно єднатися з Вами. Сьогодні наша молитва була з Вашою молитва, а Ваша – з нашою. І ми були всі разом. Дякуємо ще раз за це.Нехай, дух християнства завжди буде з нами”.

Настоятель парафії св. Софії ПЦУ у Золочеві о. Василь Саган розповів:

“На жаль, сьогодні ми інколи відчуваємо поділеність у багатьох аспектах, зокрема календарному. Але маємо надію, що Господь удостоїть нас цього великого дару, який називається єдність. Христос Рождається!”.

Долучився до моління і ректор УКУ о. -д-р. Богдан Прах:

“Ми сьогодні спільно молилися, були разом, але я заохочую нас усіх, кожного дня, молитися за єдність”.

 

Декан богословського факультету  Львівської православної богословської академії ПЦУ протоієрей Назарій Лозинський зауважив:

“Ми сьогодні, духовенство, миряни, стоїмо перед цим Божим Словом, яке є немов на сторожі нашого життя. І наші молитви будуть марними, наша любов буде марною, якщо ці молитви і ця любов одне до одного не будуть взоруватися на Боже Слово. Якщо це Слово не буде у наших серцях.  І бажаю сьогодні усім, щоб Слово Боже було у наших серцях, а Христос був між нами”.

У свою чергу настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ РКЦ о. Григорій Драус сказав,що найважливіше у цьому житті – бути людьми:

“Коли ми є у повній мірі людьми, тоді йдемо дорогою Любові і добра”.

 

Також до присутніх звернувся о. Фабіо зі спільноти Отців Оріоністів, який зауважив, що маємо через любов шукати єдності.

Старший пастор церкви “Гефсиманія” Валерій Марченко поділився, що сьогоднішня молитва дала відчуття наповненості:

“Мені пригадалася Біблійна історія, коли Ісус Христос пішов у Гефсиманський Сад і попросив учнів молитися. І потім його молитва до Отця. Розмова з Отцем. Молитва, яка дає силу, єдність. У Бозі все можливо. І це свідчить про силу, яку має молитва”.

Екуменічне моління відбулося у стінах Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Священнослужитель храму о. Тарас Михальчук підкреслив:

“Очевидно нам як спільноті капеланів, зокрема військових капеланів, дуже приємно,що саме у стінах Гарнізонного храму ми помолилися за єдність усіх християн. Сьогодні дякуємо усім за таку Вашу чисельну присутність”.

 

Додамо, що до екуменічного Молебню також долучилися відповідальний за підтримку екуменічного руху та міжрелігійного діалогу у Львівській Архиєпархії, о. Ростислав Будзан , протодиякон Львівської Архиєпархії УГКЦ Назарій Ярунів.

Після завершення молитви, численні віряни прослухали колядки у власному аранжуванні квінтету Гарнізонного храму св.ап.Петра і Павла “P&P” (“Peter&Paul”).

 

Зауважимо, що матеріали до Всесвітнього тижня молитов за єдність християн 2020 підготували християни Церкви Мальти та Гоцо (Християни Мальти Разом). 10 лютого багато християн Мальти святкують празник кораблетрощі св. ап. Павла, через що християнська благовість прийшла на ці острови. Текст із Апостольських Діянь, який читається на це свято, був вибраний як основний для цьогорічного Тижня молитов. Історія починається з того, що Павла відсилають до Риму як в’язня (Ді. 27.1). Хоча Павло перебуває в кайданах, однак Божа місія продовжує здійснюватися через нього.

Сьогодні багато людей стикаються з такими ж бурями і на тому ж морі. Ці самі місця, згадані в читанні (27. 1, 28. 1), також містяться в розповідях про сучасних мігрантів. Людська байдужість приймає різні форми: байдужість тих, хто продає місця відчайдушним людям на небезпечних для плавання суднах; байдужість тих, хто вирішує не висилати рятувальні катери; і байдужість тих, хто відсилає судна з мігрантами назад. Коли християни разом стикаються з цими міграційними кризами, ця історія ап. Павла ставить перед нами певні виклики, які потрібно приймати і вирішувати?

Підготували Оксана Бабенко, Юліана Лавриш

Фото Христини Кутнів,Оксани Войтко