У храмах УПЦ сьогодні моляться за наркозалежних: Львівський єпископ про ситуацію в Україні

1 березня в усіх храмах та монастирях Української Православної Церкви звершуються молебні за людей, які страждають від наркотичної залежності.

Молебні відбуваються з нагоди Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом, повідомляє Центр інформації УПЦ.

«Така молитва сьогодні вкрай необхідна, аби Господь не полишав цих нещасних людей та проявив до них свою милість. Крім цього, така молитва необхідна і всім нам. Слід усвідомити: наша увага і піклування про дітей, близьких і друзів часом може запобігти їхній залежності або допомогти її побороти», – говорить голова Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів, єпископ Львівський і Галицький Філарет.

Владика зазначив, що в нашій країні щорічно від наркотиків помирає 10-12 тисяч осіб. Стрімке зростання кількості наркозалежних громадян зробило Україну одним із лідерів за темпами поширення наркоманії серед населення в Європі.

«Державі варто звернути увагу на напрацьовані Церквою програми та концепції боротьби з розповсюдженням наркотиків та підвищенням рівня моралі суспільства, особливо молоді. Не лише раз на рік ми повинні згадувати про наркозалежних та про їхні потреби», – наголосив архієрей.

Владика Філарет нагадав, що наркозалежність є одночасно і фізичною, і духовною хворобою – оскільки пошкоджує і тіло, і свідомість.

1456834594-1821«Причини поширення цієї біди полягають насамперед у відсутності духовно-моральних пріоритетів у сучасної молоді, що призводить до легковажного ставлення до наркотиків. Свідома духовна людина не прийме пропозицію спробувати наркотик. І лише відсутність попиту дасть можливість побороти цю диявольську пропозицію», – підкреслив єпископ Філарет.

Він впевнений, що головною стратегією України має стати здорова нація.

«Допоки українці будуть закривати очі на проблеми алкоголізму та наркоманії – доти наш народ буде нищити себе зсередини», – вважає голова Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров’я.

За матеріалами: religions.unian.ua