У храмі св.Анни виставлять до почитання мощі свщмч. Миколая (Чарнецького)

Про це повідомили на сайті храму св. Анни.

У суботу, 26 червня, у храмі святої Анни (вул. Городоцька 32, Львів) можна буде помолитися біля  мощей бл. свщмч. Миколая Чарнецького.

Святиню виставлять для почитання під час Великої Вечірньої о 18.00 год. Мощі для цього храму надано на постійне перебування з благословення Архиєпископа і Митрополита Львівського Кир Ігоря.

ДОВІДКА

      Блаженний Миколай Чарнецький 14.12.1884-2.04.1959

Народився в сСемаківці на Станіславівщині. Єпископ, монах редемпторист. Заарештований НКВС 11 квітня 1944 р. З 1945 року по 1956 рік відбував покарання у в’язницях та таборах примусової праці. Звільнений 1956 р. як безнадійно хворий. Помер у Львові в опінії святості похований на Личакові у Львові. 

Зважаючи на свідоцтво праведного життя блаженної пам’яті Кир Миколая Чарнецького, зокрема, його витривалість, мужність та вірність Христовій Церкві, виявлені в часи переслідувань, в 1960 році розпочато беатифікаційний процес. 2 березня 2001 року процес завершився на єпархіяльному рівні і справу передано до Апостольської Столиці. 6 квітня 2001 р. богословська комісія ствердила достовірність мучеництва Кир Миколая Чарнецького, 23 квітня факт мучеництва підтвердили збори кардиналів, а 24 квітня 2001 року Святійший Отець Іван Павло ІІ підписав декрет про беатифікацію єпископа Миколая Чарнецького як блаженного мученика за Христову Віру. Під час Святої Архиєрейської Літургії 27 червня 2001 року Божого у Львові Святійший Отець Іван Павло ІІ проголосив Миколая Чарнецького блаженним.

Наш український чудотворець. Взірцевий аскет, невтомний трудівник на Христовій ниві, горливий щодо спасіння ввірених його опіці душ єпископ, правдомовний і справедливий, простий і щирий навіть перед обличчям лукавого і підступного ворога, смиренний і богобоязливий у відношенні до Бога. Його не заломили ні тортури допитів, ні суворість лагерного життя, ні зрада побратимів. Вміння милосердно, по-Христовому прощати своїм кривдникам – таким є світло його зорі в небозводі Божого Царства..

Підготував бр. Володимир Іванів