У храмі свмч Климентія Шептицького залунає старосвітська бандура

11 листопада 2018 року об 11.30 у львівському храмі свмч Климентія Шептицького відбудеться особливий концерт. У рамках фестивалю  Lviv Bandur Fest у старовинному храмі залунають старосвітська кобза та бандура.

21


Ми хочемо передати автентику звучання цих інструментів – розповіла організатор Анастасія Войтюк:

“Виконавці заспівають акустично, виконуватимуть також канти.  Тому ми і вирішили зробити цей концерт у храмі, де є природня своя акустика. Церковна традиція дуже давня, так само і традиція кобзарювання походить із давніх-давен”.

DSC_0872

  На цей концерт від виконавців не вимагали точної програми. Серед запрошених музикантів будуть Андрій Сілецький, Сергій Нечипоренко, Тетяна Микитюк.

  Торік під час Lviv Bandur Fest концертів у храмах не відбувалося. Цьогоріч додали новий напрямок “Повернення до коріння”. У цьому контексті старосвітська бандура лунає саме  у сакральних спорудах.

“Для чого ми взяли цей напрямок? Ми хочемо,щоб люди чітко знали своє коріння. Бо вони часто називають козби бандурами, контрабасами і так далі. І ми вирішили включити такий ретроспективний шматок у фестиваль. Хоча наш фестиваль насамперед про сучасну бандуру. Але ми свідомі того, що потрібно цінувати своє коріння” – підкреслила пані Анастасія.

Нагадаємо, із 7 до 11 листопада у Львові триватиме II  Фестиваль сучасної бандури Lviv Bandur Fest 2018.

Підготувала: Оксана Бабенко