У Ісламському культурному центрі Львова звершили дуа-молебень за жертвами депортації кримських татар

18 травня 2022 року,  у Ісламському культурному центрі Львова звершили дуа-молебень за жертвами депортації 1944 року.

Долучитися до спільної молитви у цей скорботний день пам’яті запросили усіх охочих львів’ян та гостей міста. 

Як розповів імам Ісламського культурного центру Мурат Сулейманов пам’ять – це наше зусилля, яке ми докладаємо до того, щоб перешкодити таким трагічним депортаціям народів у майбутньому.  

“Молитва є дуже дієвим свідченням нашої пам’яті.  Депортація це була найжахливіша подія в історії кримськотатарського народу, внаслідок якої, ми ледь не зникли як народ.  Коли ми говоримо про депортацію, ще і ще пригадуємо ці події, то це дуже важливо. Щоби наші діти теж знали про ці трагічні події і робили все для того, щоб такого більше ніколи не відбувалося. А щоб це не повторювалося, треба підготувати гідних людей, які будуть керувати державою і все робитимуть для того, щоб жити справедливо.  Не можна бути байдужим до чужої біди”.

Також до присутніх звернувся Ділявер Саідахметов, голова інформаційного відділу у Конгресі мусульман України. 

“Сьогодні, коли ми згадуємо усіх жертв геноциду кримськотатарського народу, для кожного кримського татарина це особиста історія. Для кожного з нас, для кожної родини. Ця трагедія об’єднала всіх у тому сенсі, що не було різниці: багатий ти чи бідний, єдиним маркером була національна приналежність, якщо ти кримський татарин, ти був депортований. Починаючи від новонароджених дітей до літніх людей. Тому це велика трагедія для нас”.