У Києві знайшли мертвим християнського активіста Олексія Кучапіна

Тіло керівника організації “Дім милосердя Київ” Олексія Кучапіна, якого розшукували з 16 липня, виявили в одній із київських квартир. Його друг розповів про численні погрози. 

Про це повідомила пресслужба Київської поліції, передає ТСН.ua

У Деснянському управлінні поліції Києва підтвердили, що знайдено тіло керівника “Будинку милосердя”, волонтера Олексія Кучапіна.

“Так, це він – Олексій Кучапін. Його тіло знайдено на орендованій квартирі у Києві. При ньому були документи.  90% – це природна смерть, але ще сьогодні буде розтин тіла, тоді ми вже офіційно зможемо назвати причину смерті. Зараз чекаємо на родичів та близьких для опізнання тіла”, – розповіла пресофіцерка Деснянського управління поліції Києва Наталія Федоровська.

У поліції повідомили, що під час попереднього огляду тіла криміналісти не виявили зовнішніх ознак насильницької смерті. Остаточну причину смерті буде встановлено після проведення судово-медичної експертизи.

Враховуючи нові обставини, слідчі перекваліфікували кримінальне провадження на ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України із додатковою кваліфікацією – природна смерть. Досудове розслідування триває.

9 серпня Олексію мало б виповнитись 40 років.

Він був служителем Київської християнської церкви. 

Захарія Керстюк – друг і однодумець Олексія розповів про численні погрози у їхній з Олексієм бік через допомогу безпритульним:

“У нас шок! Тепер «Вокзальні» загрози нас усіх ліквідувати – стали реальністю!

Вони стримали своє слово, і почали по тихенько прибирати тих, хто (на їхню думку) дестабілізував обстановку всередині утримуваних в рабстві ними людей.

На наше запитання, що такого в тому, що ми годуємо бездомних, вони часто відповідали, що бездомні бачать в нас надію, і неохоче виконують їх «накази» жебракувати по метро / електричок і т.д.

А ще вони часто клялися, що зроблять все, щоб б ми більше ніколи не з’являлися в звичних місцях проживання бездомних, і зроблять це так, що люди будуть вважати це або природною смертю або помстою бездомних за відмову у допомозі!

Якось цієї зими, на Вокзалі, особисто до мене підійшов поліцейський (рівня заст.начальника), і сказав, що якщо ми не перестанемо ходити на Вокзал, то він зробить так, що до мене зі спини підійде бездомний, заріже мене ножем, а вони подадуть суспільству це як побутовий конфлікт, мовляв я відмовив йому в допомозі – і той помстився.

Після цих слів, бачачи, що нас не вдалося залякати, вони стали нас вже силою витісняти з Вокзалу та його периметрів… Це було вперше за дев’ять років годування бездомних на Вокзалі, коли поліція не просто перешкоджала нашій діяльності, а й застосувала до нас силу (бризкала газом в очі / штовхала / перекривала дорогу і т.д.).

Щоб зупинити це свавілля, мені довелося звернутися по допомогу до Антона Геращенко, і тільки після його втручання «зимове пекло» на Вокзалі (яке тривало майже два місяці) щодо нас, волонтерів, з боку поліції – припинилося!

І ось тепер Льошу знаходять мертвим… І від цього хочеться просто ридати… Адже ми просто допомагали тим, хто в цій країні був не потрібен нікому… А нас за це вбивають! Прости нас, братик, прости, ти врятував стількох знедолених, а ми не змогли тебе захистити…”

Як повідомлялося раніше, Олексій останнім часом активно займався розслідуванням справ, пов’язаних із експортом дітей, і намагався допомогти вирватися з рабства дівчаткам-сиротам. Також він допомагав безпритульним і намагався повертати відібрані у бабусь і інвалідів квартири.

Закликаємо молитися, щоб Господь підтримав рідних і близьких Олексія. Також молимося про команду волонтерів, з якою Олексій багато років допомагав безпритульним. Нехай Господь береже та захищає тих, хто піклується про нуждених! 

Джерело: Всеукраїнський Собор за матеріалами ТСН.ua