У Латинській Катедрі відбулася молитва за єдність християн

Вчора, 25 січня 2022 року, на завершення Тижня молитов за єдність християн у Митрополичій Базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії РКЦ відбулося моління за участі представників різних християнських конфесій.

Відтак, на початку заходу, о 17:30 молебень за єдність християн та Україну з благословення Митрополита Львівського і Сокальського ПЦУ Димитрія (Рудюка), очолив благочинний академічного храму свят. Іоана Золотоустого, декан богословського факультету Львівської православної богословської академії ієромонах Кіпріан (Лозинський) із делегацією від ПЦУ.

Після молебня о. Кіпріан звернувся до присутніх з вітальним словом.
 
“З року в рік, ми збираємося під стінами цього, справді величого, намоленого кафедрального собору, храму, і єдиним серцем підносимо свій голос до Божого престолу як одна Христова Церква. Підносимо його, щоб Господь. бачачи єдність у молитві, нашу вірність, усердність, цей голос Церкви почув і відгукнувся на нього. Ми стоїми під дахом храму. А свят. Іоан Золотоустий говорить, що Церква – це не дах і не стіни, а це є віра і життя. І ми з вами всі разом щороку свідчимо, що ми справді є Церквою. Що не стіни і дах знаменують нас, а знаменує нас віра і життя. Чому я маю право говорити сьогодні, що ми всі разом є Церквою? Це право мені дає святитель Кипріан Карфагенський, який казав, що Церква це є струмки, які течуть від одного джерела, Церква – це є промені сонця, які виходять від одного світила. Обрубайте гілку – і вона помре. Заберіть промінь від сонця – він зникне. Перекрийте струмок і він пересохне. І тоді це не є Церква. Ми бачимо, що за 2000 років хоч від одного джерела витекло багато струмків, хоч від одного світила виходять чимало променів, це означає, що Церква живе. Ми всі живимося від одного стовбура, і утворюємо одне велике гіллясте дерево Церкви”.
 
Після цього Святу Месу очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Владика Мечислав Мокшицький у співслужінні єпископа Мар’яна Бучека.
 
Проповідь виголосив о. Фабіо Чераза із Згромадження Отців Оріоністів УГКЦ.
“Хочу говорити сьогодні про єдність християн.  Тему цього тижня молитви за єдність звучить як ” Ми бачили Його зорю на Сході і прийшли Йому поклонитися”. Вона запропонована нам Радою Церков Близького Сходу, яка базується у Бейруті, Ліван. Постаті мудреців відкривають нам єдність усіх народів, яких захотів Бог. Мудреці ідуть за зіркою. У цьому є образ християнського покликання. Зірка була знаком, яка провадила мудреців із різних культур, далеких місць до Ісуса. Хоча християни походять з різних культур, їх єднає прагнення поклонятися Христу”.
 
Також молитву звершив настоятель храму Успіння Богородиці Вірменської Апостольської Церкви отець Карапет Гарібян.
Згодом молитовні піснеспіви виконали представники протестантської спільноти (Церква Xристиян Bіри Євангельської “Bіфесда” за участі пастора Тараса Мельника та музичного гурту Церкви).
На завершення молитву за єдність зачитав Владика Мечислав та всі проспівали гімн «Боже Великий Єдиний».
Цьогорічний Тиждень молитов про єдність християн відбувся у всьому світі під гаслом: «Ми бачили Його зорю на сході та прийшли поклонитися Йому» (Мт 2, 2).
Підготовано за матеріалами, наданими отцем Кіпріаном (Лозинським)
Фото Валентини Євтушок