У Латинській катедрі відбулася «Пастирка» – святвечірня Меса

У навечір’я Різдва Христового за григоріанським календарем, 24 грудня 2022 року, в Латинському катедральному соборі – Митрополичій базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Львові – відбулася святвечірня Меса – «Пастирка». Звершив святкове богослуження Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мечислав разом із парафіяльним та запрошеним духовенством.

Долучилися до спільної молитви представники міської та обласної влади, члени спільноти «Лицарі Колумба», численні львів’яни. На початок Меси львівські пластуни принесли до Катедри Вифлеємський вогонь миру.

Саме про мир в особливий спосіб молилися на цій Месі, згадуючи всіх захисників України, а також її полеглих Героїв. Згадали у молитві й жертв сьогоднішнього обстрілу Херсону.

У своєму слові до вірних Митрополит Мечислав згадав про те, що серед теперішніх випробувань важливо пам’ятати про співпережиття і взаємну допомогу: «Під час війни, що триває, мир є надзвичайно цінний, і означає обдарування собою, обдарування любов’ю». Ясла Христа провадять до хресної смерті, через яку сталося спасення і відкуплення людини. «Не лише спів ангелів, радість і мир, але також право і справедливість становлять зміст сьогоднішньої таємниці… Вшановуючи народження Ісуса, ми задумуємося над Його справедливістю; потребуємо солідарності, щоби, будучи об’єднаним народом, розділити між собою відповідальність і турботу про теперішнє і майбутнє нашої Батьківщини», – наголосив Архиєпископ.

Міський голова Львова Андрій Садовий подякував Митрополиту Мечиславу за молитву, зазначивши: українці зустрічають свято Різдва в дуже подібних умовах до справжнього народження Спасителя – у темряві та холоді, але з надією: «Під час народження Ісуса була велика любов. І ця любов є в наших серцях. Ця любов запалює те світло, яке є в нас, і яким ми маємо ділитися з цілим світом. Цього року ми бачимо народження нашої держави – в муках, в болю, у великій надії».

Міський голова закликав також усіх пам’ятати в цьому Різдві тих,такого немає поруч – хто у полоні, на війні, чи кого ми втратили. «Я вірю, що цей наступний рік принесе нам перемогу, тому що ми – Божий народ, ми – вільні людими живемо у вільній країні», – зазначив Андрій Садовий.