У Латинській Катедрі відбулася Різдвяна Пастирка (ФОТО)

24 грудня 2019 року, традиційно у надвечір’я Різдва Христового за григоріанським календарем,у Латинському Катедральному Соборі РКЦ звершили урочисту Різдвяну Месу “Пастирку”.

Очолив богослужіння Митрополит і Архиєпископ Львівський РКЦ Мечислав (Мокшицький) у співслужінні з єпископом-помічником Львівської Архидієцезії Едвардом (Кавою), Митрополитом і Архиєпископом Львівським Ігорем, єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимиром. На святковому богослужінні був присутній і Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій.

  До спільної молитви долучилися численні віряни, зокрема родини, численні монаші Згромадження. Також взяли участь Катерина Кіт-Садова, директор департаменту “Адміністрація міського голови” ЛМР Євген Бойко,громадські діячі, політики.

“Різдво Христове несе у собі надію та Світло. Христос змінив людську ментальність, ставши дорогою Милосердя та надії, у якій віднаходимо спокій для сердець. Світло – Божий Син, народжений від Діви Марії. Першими щасливими були пастухи. Це вони першими почули “Слава во Вишніх Богу”. Саме вони побачили Божу Матір, яка відчинила брами серця. Ту, що впродовж дев’яти місяців була ковчегом Нового Завіту. Біля Марії був також Йосиф, який повірив словам Ангела. Важливо подивитися на ясла, треба затриматися з пастухами у вифлеємській печері. Треба думати, чи ми є там? Чи ми є вісниками правди? Треба у нашому львівському Вифлеємі спитати, чи ми можемо так, як персонажі вертепу? Бажаю, щоб наше життя було Світлом для тих, хто блукає у темряві”, – наголосив Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мечислав.

Традиційно до вітального слова долучився Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор. “Вітаю вас всіх із святом Різдва Христового. З кожним роком це свято приносить позитивну зміну у наші душі. Ми сьогодні чули про пастухів. Це були прості люди, без особливих заслуг. Подібно і до нас, без особливих заслуг, Господь кличе нас до служіння Йому. Пастухи залишили все, не зважаючи, що буде зі стадом. Це вказівка для нашого життя, що Бог має бути на першому місці”, – зазначив Високопреосвященний Владика Ігор.

 

Сучасна людина також шукає у своєму житті Вифлеєму. Про це зазначив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. “Хотів би висловити свої почуття, оскільки я вперше знаходжуся на святвечірній Літургії у Катедрі. Хочу поділитися, що ця меса дає для нас, православних, що свято не лише прийшло, але і близько до нас. Я думав про волхвів, які були освіченими людьми. Вони знали мову зірок, знайшли Ісуса у печері. Вони могли побачити Дитя і піти у світ. Але вони залишилися. Ми, люди ХХІ століття, подібні до цих волхвів. Впродовж нашої земної мандрівки ми знаходимо Бога у Вифлеємській печері. Вклоняємось цій благодаті і кажемо: “З нами Бог!”, – закцентував Високопреосвященний Владика.

Довідка: Пастирка – особливе Богослужіння, яке спочатку відправляли лише у Вифлеємі. У VІ ст. цей звичай запроваджено також у Римі. Служба правилась у храмі Санта Марія Маджоре, де знаходилась імітація Печери Різдва. З Рима традиція нічних різдвяних Божих Служб поширилась на інші регіони. Урочиста Меса відправляється на спомин про Святу ніч Божого народження, коли здивовані пастушки прибігли до стаєнки і побачили там свого Спасителя. Таким чином у надвечір’я Різдва кожен римо-католицький храм стає духовним Вифлеємом.

Підготувала Юліана Лавриш

Фото О. Бабенко