У Львівській академії мистецтв відкрили виставку сучасних ікон

сучасна іконаКафедра сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв відсвяткувала 20-річчя виставкою. На експозиції в галереї Академії мистецтв – доробки студентів різних випусків.

За 20 років з кафедри сакрального мистецтва Академії мистецтв вийшло у світ понад 200 випускників. Більшість з них дійсно іконописці, розписують церкви.

Віра – одна з основних вимог до студентів. Лише «приймаючи» Святе Письмо, майбутній іконописець зможе передати його зміст глядачеві.

«Якось приїхав з Миколаївської області до нас один хлопчина вступати. Він дуже слабо розумівся у вірі, але хотів тут навчатися. Закінчилося тим, що він зараз є монахом в Почаївській Лаврі», – розповів завідувач кафедри сакрального мистецтва Роман Василик.

Роман Василик і заснував кафедру. Після пленеру в Закарпатті з тодішнім ректором Академії Еммануїлом Миськом. Чоловіки помітили, що люд не вміє шанувати давні храми, які їм віддали після виходу церкви з підпілля: покривають куполи бляхою, обклеюють шпалерами. Тож разом з Нацмузеєм та Католицьким університетом в Римі організовували конференції. А за 5 років клопотань Київ дозволив відкрити кафедру.

Ювілей кафедра святкує особливою виставкою: на експозиції – сучасна ікона від студентів різних випусків.

«Я писав «Різдво Христове» на липовій дошці. У техніці “енкаустика”. Вона дуже давня, в ній ще Леонардо да Вінчі працював. А ще в ній створені фаюмські портрети, давньогрецькі», – розповів викладач кафедри сакрального мистецтва Богдан Зятик.

Є й роботи Христини Максимович, студентки, яку забрала важка хвороба. Однак на її рахунку вже 5 експозицій. Ця кафедра навчила бути митцем молодь не лише з України, а й Словаччини, Франції, Польщі і навіть Бразилії.

Експозиція триватиме до 3 лютого.

Джерело: zaxid.net