У Львівській архиєпархії УГКЦ дали поради щодо зйомок в храмах

Через ситуацію, що виникла навколо зйомок кліпу «Серце» в храмі св.Андрія у Львові, пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ надала рекомендації щодо відеозйомок у приміщенні церков, розмістивши їх на офіційному сайті.

«Отож, перш ніж дозволяти роботу знімальної групи в храмі, слід:

  1. Дізнатися ціль відеозйомок.
  2. Отримати для ознайомлення сценарій сторони яка зніматиме.

Дуже детальний сценарій! У ньому повинні фігурувати християнські ідеї. Інакше сенс знімати щось у храмі, що суперечить вірі християн.

  1. Укласти договір, у якому повинні бути прописані правила відеозйомок у храмі.

При порушенні передбачити адміністративне стягнення і публічне вибачення. Або ж ― видалення контенту, який суперечить договору!

  1. Обов’язковою є присутність священника, який бачить, де проходять відеозйомки і що саме відбувається.

Зі сторони храму повинні бути прописані чіткі правила поведінки і місця де можна знімати. Завжди повинен бути священник при цій роботі».

Нагадаємо, що у п’ятницю, 20 жовтня, греко-католицька парафія св. Андрія отців Василіян у Львові звернулася до авторів кліпу «Жадан і Собаки, Христина Соловій – Серце» на YuoTube з проханням видалити його.

Деякі сцени кліпу були сприйняті у львівському середовищі як лесбійські та як такі, що просувають ЛГБТ- ідеологію. Особливе обурення викликало те, що для зйомок кліпу використали давню львівську святиню, костел Бернардинів — нині храм святого Андрія, який обслуговують отці Василіани.