У Львівській міській раді представили 8-ий Екуменічний соціальний тиждень

12074538_1023450961020039_1388687112205596415_n (1)Сьогодні, 29 вересня, у малій сесійній залі Львівської міської ради відбулася прес-конференція з нагоди відкриття VIII Екуменічного соціального тижня “Освіта задля змін: духовність та інновації”, який триватиме у Львові до 3 жовтня.

Під час зустрічі координатор ЕСТ Ірина Кітура представила програму Форуму. Цьогоріч обговорюватимуть духовність та інновації у сфері навчання, інклюзивну та богословську освіту. Відбудуться презентації книг, виставка-ярмарок соціальних організацій, нагородження переможців IV Всеукраїнського конкурсу “Репортери надії в Україні”, а на завершення Тижня – благодійний концерт «ROCK-H та Друзі дітям «Джерела».

«Під час одного з круглих столів говоритимемо про освіту нового покоління і те як християнські цінності та європейські стандарти мали б допомагати нам покращувати освітні послуги, сприяти вихованню свідомого покоління українців, які би керувалися моральними цінностями у своєму житті і могли бути конкурентноспроможними на ринку праці» – зазначила координатор ЕСТ Ірина Кітура.

До участі в осінньому форумі запрошено: Сергія Квіта, Міністра освіти і науки України; Тараса Фінікова, президента МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики»; Єгора Стадного, директора Аналітичного центру CEDOS та співавтор закону «Про вищу освіту», Олександра Доброєра, директора Європейського інституту соціальних комунікацій; Галину Усатенко, голову Громадської ради при Міністерстві  освіти і науки України, керівника громадської організації Фонд «Європа XXI»; Мирослава Мариновича, проректора з призначення та місії Українського католицького університету та багато інших відомих діячів.

12049659_1023450977686704_5433228034050040655_n«Фактично нашою прес-конференцією ми відкриваємо восьмий Екуменічний соціальний тиждень. Цей Екуменічний тиждень відбувається уже вісім років поспіль і став брендом у м. Львові. Цього року говоримо про освіту у контексті формування «нової європейської людини”». Політично хочемо увійти в європейський союз, але з якими вартостями? Через формацію, через науку, через освіту, через духовну настанову, через інновації, нововведення та реформи, маємо стати більш європейськими людьми». – підкреслив о. д-р Іван Дацько. Також, о. Іван наголосив на духовній складовій: «У світі, де є тисячі університетів, важливо, щоб навчання приносило не тільки знання, але й сприяло духовній та інтелектуальній формації молодих людей».

«Впродовж 8-го ЕСТу матимемо змогу  обговорити і подумати над вирішенням надзвичайно важливих питань сьогодення. Ми знаємо на скільки є важливою якісна освіта, і як вона впливає на наше подальше життя. Від освіти залежить і розвиток нашої країни. Тому не говорити про нововведення в освіті, розвитку, у вихованні та навчанні дітей є неможливим. Інновації є потрібними, якщо ми не будемо говорити про духовну і морально-етичну сторони, воно втратить свою актуальність» – вважає Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради.

Участь у прес-конференції взяли також інші представники співорганізаторів, зокрема, Володимир Залуцький, керівник відділу молодіжної політики та питань соціального розвитку Національного університету “Львівська політехніка” та Наталя Сіреджук, в.о. керівника відділу соціальних проектів і розвитку НРЦ “Джерело”.

Нагадаємо, урочисте відкриття Екуменічного соціального тижня відбудеться 1 жовтня о 10.00 год. у Національному університеті “Львівська Політехніка”(вул. С. Бандери, 12, головний корпус, актова зала).