У Львівській єпархії УПЦ (МП) більше не поминають московського патріарха

У Львівській єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) перестали молитовно поминати під час богослужінь очільника Російської православної церкви патріарха Кирила (Гундяєва). Таке рішення було прийняте 25 лютого 2022 року митрополитом Львівським і Галицьким Філаретом (Кучеровим). 

У Львівській єпархії зазначили, що причиною такого рішення стала військова агресія Російської Федерації «проти народу України і незалежної української Держави». 

У розпорядженні керуючого Львівською єпархією УПЦ зокрема йдеться:

«Припинити молитовне поминання Патріарха Московського за богослужіннями у храмах і монастирях Львівської єпархії Української Православної Церкви. За богослужінням в храмах Львівської єпархії молитовні прохання на єктеніях звершувати за формулою: «о Богохранимій багатостраждальній Державі нашій Україні». 

Раніше повідомлялось, що подібне рішення було ухвалено і в Сумській єпархії УПЦ (МП). Разом з тим лунають публічні заклики окремих священиків цієї церкви до повного відділення від Московської патріархії та проголошення автокефалії. 

Своєю чергою архімандрит Кирил Говорун на своїй сторінці у Фейсбуці зазначив, що відмова від поминання московського патріарха не  виводить священиків УПЦ (МП) з канонічного підпорядкування йому.

«…Надія, що поминання лише митрополита Онуфрія щось таке зробить з їх канонічним звʼязком з патріархом, то це повна ілюзія. Не варто обманювати себе і людей: допоки митрополит Онуфрій поминає патріарха Кирила, всі поминаючі Онуфрія – у канонічному підпорядкуванні у Кирила. Це ази канонічного права», – наголосив Кирил Говорун.