У Львівсько-Сокальській єпархії ПЦУ – троє нових ієромонахів

19 квітня 2021 року, у Академічному храмі св. Йоана Золотоустого Львівської православної богословської академії ПЦУ, Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив чернечий постриг над о.Назарієм Лозинським (ієромонах Кипріан – на честь священномученика Кипріана Карфагенського), о. Юрієм Лацугою (ієромонах Давид – на честь царя Давида), о.Юрієм Шмідтом (ієромонах Георгій – на честь св. благовірного князя Георгія Всеволодовича).

“Сьогодні наше серце – збентежене, адже ми відчуваємо духовне перетворення, яке відбулося з нашими братами: Ієромонахами Кипріаном, Давидом та Георгієм. Дорогі новопострижені ченці! У ці хвилини ви проявили особливе смирення та трепет. Звісно, що так все не буває у чернечому житті, у чернечому подвигу, до якого ви викликалися. Хотів би, щоб в оці хвилини блаженства, у якому перебуваєте, ніколи від вас не відступали. Головний подвиг ченця – безперестанно молитися Богові. Недаремно йому вручається вервиця, хрест та свічка. Це і є головні ознаки вашого стояння перед Богом, вашого світла”, – наголосив у проповіді Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

У чині постригу співслужили: намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря Рівненської єпархії ПЦУ архімандрит Онуфрій (Ляда), ієромонах Лука (Зань) та настоятель храму святих апостолів Петра і Павла м. Жовкви архімандрит Маркіан (Каюмов).

“Кожен із нас іде своїм шляхом. І ми самі обираємо його. Господь нас ні до чого не силує, проте ставить дороговкази, які повинні захистити нас і скерувати на ті стежки, які ведуть до кращого життя. Хто такий монах? Це той, хто обирає самість. Він один, від грецького монас – одиниця. Цей шлях самості я обрав давно. І це шлях, який комфортний для моєї молитви, моєї діяльності, мого служіння Богові. Господь знає це і веде мене цим шляхом. Учора я лиш узаконив Божу волю. Може це звучить надто самовпевнено, але саме так відчуваю серцем. Було хвилювання, був трепет, були навіть сумніви, але це все людське. І все воно минуло, коли почув «Брат наш Кипріан постригає волосся голови своєї…». Звісно, залишається страх. Це страх оступитись, порушити у чомусь обітниці, але, як і промовляв під час постригу, вірю, що «за співдією Божою» йтиму шляхом, на який учора ступив”, – зазначив ієромонах Кипріан (Лозинський).

 

Підготувала Юліана Лавриш

Світлини  – прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ  та з Фейсбук-сторінки ієромонаха Кипріана