У Львівських храмах презентуватимуть рідкісний диск стародавніх літургійних напівів «Єрусалимська Утреня»

JyZEvfНа вихідних, 26 та 27 вересня  2015 року, у Львові презентуватимуть диск літургійного співу «Єрусалимська утреня» у виконанні молодіжного львівського хору «Етерія». Презентації відбудуться  26 вересня у храмі св. Софії (вул. І. Франка, 121а) о 19.15 год. та 27 вересня у соборі св. Юра (пл. св. Юра, 5) о 19.00 год. Розпочнеться захід зі спільної молитви (Вечірні), після якої хор виконає основні частини «Єрусалимської Утрені».

Праця над випуском диску «Єрусалимська утреня» тривала багато місяців, і розпочалась із богословського дослідження і перекладу давніх текстів на сучасну українську мову, а також адаптації нот Майстернею Літургійних Перекладів «Трипіснець». Молодіжний хор «Етерія», що займається при Українському Католицькому Університеті, опрацював і записав більшість творів Єрусалимської утрені на диск у храмі св. Софії, повідомляє прес-служба Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Додамо,  що у 2012 році за підтримки «Фонду Шептицького» розпочалось видання серії дисків «Традиція українського церковного співу». Метою видання є відновлення та оживлення української традиції літургійного співу у якій «Єрусалимська утреня» є вже п’ятим за рахунком релізом. Раніше світ уже побачили 4 аудіо CD: «Передсущий Явився», «Христос Раждаєтся», «Задостойники» та «С нами Бог».

Довідка: 

Єрусалимська Утреня – це унікальне богослужіння, котре церкви візантійського обряду звершують у Велику п’ятницю ввечері або у Велику суботу вранці. За своєю структурою і змістом Утреня є молитовним чуванням біля гробу Спасителя, оплакуванням і звеличуванням Його смерті, котра дарувала всім життя. Тексти Утрені наповнені глибоким богословським осмисленням спасительного подвигу Сина Божого у світлі Його перемоги над смертю і тлінням у славному Воскресінні. Повна тривалість Утрені, яка виконується раз у році, триває понад три години.

Прослухати аудіо запис однієї з частин Єрусалимської утрені можна тут:

https://soundcloud.com/user-618314901/d6ekateuuvep
https://soundcloud.com/user-618314901/alleluia-of-jerusalem-matins