У Львові Лицарі Колумба презентували книгу про Гваделупську Богородицю

8 липня 2021 року в каплиці Розена у Львові з ініціативи Лицарів Колумба та видавництва Святого Павла відбулася презентація книги «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови». Автором книги є професор Карл Андерсон, найвищий лицар ордену Лицарів Колумба, та о. Едуардо Чавес Санчес, канонік базиліки Діви Марії Гваделупської. Переклад книги українською мовою здійснила д-р Ірина Іванкович, голова релігійного товариства «Свята Софія» у США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У презентації взяли участь: екзарх Одеський і адміністратор Кримського екзархату УГКЦ, голова Патріаршої комісії у справах монашества владика Михайло Бубній, архиєпископ та митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, головний редактор видавництва Святого Павла отців Паолістів пан Василь Єфремчук та інші учасники. Модерував зустріч ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко.

«Діва Марія є джерелом єдності християн і об’єктом любові вірних. Вона з’явилася понад 50 разів в часі і просторі, виявляючи окремі аспекти своєї особи і Божої волі. Об’явлення у Гваделупі є одним з виявів любові Матері Надії і Матері Життя до переважно поганського континенту», – зазначив о. Ігор Бойко.

Отець Ігор підкреслив, що каплиця Розена є символічнм місцем для Лицарів Колумба в Україні – у 2012 році в ній народилась перша спільнота Лицарів в нашій країні. Тоді до ордену були прийняті Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та архиєпископ і митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький. Відтак лицарські спільноти почали створюватись в інших містах України.

Владика Михайло Бубній у своєму слові заохотив усіх прочитати книгу про Гваделупську Богородицю, а також поділився моментами, які його особисто вразили під час паломництва до Мексики. За його словами, почитання Богородиці у Мексиці є особливим і надзвичайним, яке торкає до глибини душі. Богородиця, яка об’явилася у Мексиці – це Богородиця з книги Одкровення – «Осяяна сонцем та зірками». Її чудотворний образ у Гваделупі не створений людьми. «Це потрібно побачити і відчути, як вірні американського континенту люблять Пресвяту Богородицю», – сказав він.

«Я приїхав до Мексики з місією просити Пресвяту Богородицю заступництва для України в час кровоточивої війни на Донбасі. Таке завдання доручив мені Блаженніший Святослав, коли благословив у це паломництво», – розповів владика Михайло.

Єпископ висловив сподівання на те, що через служіння, молитву і працю Лицарів Колумба хоч трохи побудується на цій землі цивілізація любові.

У своєму слові головний редактор видавництва Святого Павла Василь Єфремчук підкреслив, що місія братерського поєднання і любові в лоні Вселенської Католицької Церкви є головною місією видання про єдність об’явлення любові, якою є Богородиця у Гваделупі. Це, за його словами, засвідчує досвід спільної праці двох обрядів Католицької Церкви над виданням книги. «Це нам важливо не лише з огляду політичного поєднання чи серед народу, але й у Святій Католицькій Церкві», – вважає він.

На презентації книги представник найвищої ради Лицарів Колумба Шимон Шишек зачитав звернення автора книги проф. Карла Андерсона.

«Щойно були свідками 20-річного ювілею візиту Івана Павла ІІ, який заохочував до єдності, в Україну. Сьогодні маємо ще один вираз унікального свідчення братерського милосердя та єдності. Пишучи про Гваделупську Матір Божу, святий Іван Павло ІІ поставив запитання: Як ми можемо не підкреслити роль Богородиці щодо паломницької Церкви в Америці на дорозі до зустрічі з Господом? Щиро сподіваюся, що публікація книги про Матір Божу Гваделупську в Україні призведе до більшої єдності та солідарності серед католиків та приверне нас усіх на подальшому шляху до суспільства, вартого гідності кожної людини», – написав автор книги у зверненні.

Архиєпископ та митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який свого часу був секретарем Папи Римського Івана Павла ІІ, розповів про стосунки між святим Іваном Павлом ІІ та Богородицею. За його словами, ці стосунки були союзом. Архиєпископ звернув увагу, що останнє міжнародне паломництво святого папи відбулося до Богородичного санктуарію в Люрді.

Своїми думками про Гваделупську Богородицьку своїми думками поділився і національний делегат Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький: «Об’явлення Богородиці в певний час і в певному місці мало дуже важливе значення для тогочасного суспільства. Винятком не є й об’явлення Богородиці у Мексиці».

На його переконання, в цьому об’явленні можна легко провести паралель з Україною – плащ Хуана Дієго, на якому є нерукотворний образ, можемо прирівняти до Покрову Пресвятої Богородиці в Україні.

Промовець анонсував проект спільноти Лицарів, в якому планується описати і представити 50 затверджених Католицькою Церквою об’явлень Богородиці, щоб показати українцям і вірним, що кожне з них має свою велику вагу. Якщо їх з’єднати в одне ціле, каже він, то можна побачити, що Богородиця говорить до нас. Пан Юрій Малецький переконаний, що відслідковуючи ланцюжок об’явлень, можемо чітко зрозуміти сенс послання Богородиці до нас – Божа Мати є мостом між людьми та Богом.

На завершення презентації, о. Ігор Бойко процитував книгу: «Історія Гваделупи – це історія перетворення континенту кровопролиття і людських жертв у континент, на якому Мати-очевидиця смерті свого Сина, принесла полегшення його мешканцям. Це історія про неродючий пагорб, який чудесно заквітчався, про шорстку тільму, нерукотворно оздоблену прекрасним образом, про пом’якшення серця єпископа і початок багатомільйонних навернень, кожне з яких було свідоцтвом безсмертної перемоги цивілізації Любові. Нашим завданням є продовжувати ці навернення, а через наше особисте перетворення і свідоцтво стати кодексом, який принесе навернення ближніх» (с. 159).

Завершився вечір молитовним десятком вервиці під проводом владик Михайла Бубнія та Мечислава Мокшицького.

Фоторепортаж із презентації книги «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови» – тут.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ,
фото: Олександр Савранський