У четвер, 8 травня, біля пам’ятного хреста на території колишнього концтабору «Шталаг-328» відбулася екуменічна молитва за жертвами Другої світової війни.
У заході взяли участь представники релігійних спільнот міста, військові, рятувальники та поліцейські. А також представники влади міста й області: Львів представляла заступниця міського голови з гуманітарних питань Ірина Кулинич, область — керівник Львівської ОВА Максим Козицький. Співали учасники хору “Дударик”.
Пам’ятний хрест, який розташований на місці концтабору, цього дня символічно оздобили у червоні маки та колючий дріт.
Згідно з повідомленнями церковних пресслужб, від Львівської Архиєпархії УГКЦ у пам’ятному заході взяв участь єпископ-помічник Володимир Груца; від римсько-католицької громади Львівської Архідієцезії — військовий капелан о. Роман Стадник; з благословення митрополита Львівського і Сокальського ПЦУ Димитрія (Рудюка) участь у молитві взяв клірик єпархії — ієрей Іван Сподар; від Львівської єпархії ПЦУ — протоієрей Олег Древняк.
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Також читайте: Семюел Тоттен: «Це не Бог творить геноциди, їх вчиняють люди»
Довідка
Концтабір для військовополонених «Шталаг-328» діяв на території Цитаделі у Львові в роки Другої світової війни. Упродовж 1941-44 років німецькі нацисти утримували в ньому понад 284 тисяч військовополонених; понад 142 тисячі чоловік у різний спосіб загинули.
Також читайте: Яким чином людина порушує Божу заповідь «Не убий!»
Нагадаємо, 8 травня відзначається в Україні як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цю дату об’єднали з Днем пам’яті та примирення, який відзначали цього дня раніше.
8 травня, як День пам’яті та перемоги, відзначає більшість європейських країн: бо саме 8 травня 1945 року гітлерівська Німеччина капітулювала. Також, 8 травня – Днем перемоги у Другій світовій війні, проголосив у Сполучених Штатах Президент Дональд Трамп.
Світлини: Юлії Козіброди та Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ.
Також читайте: Назарій Петрів: «Їй приснилися загиблі: близькі, друзі, які просили про справедливість»
«Навіщо тобі хрест? Тут немає Бога, – говорили вони», – згадує пілот слова своїх катів
О. Климентій (Стасів): «Бути ненавистю – душа холоне, бути любов’ю ‒ це небо»