У Львові молитвою та запаленням лампадок вшанували пам’ять жертв Голодомору

В Україні пам’ять про загиблих від штучного голоду вшановують щороку в четверту суботу листопада. Сьогодні, 27 листопада, у Львові біля пам’ятника Тараса Шевченка зібралися містяни та представники влади. Учасники відзначили пам’ять про жертв Голодомору-геноциду хвилиною мовчання та молитвою. Екуменічну панахиду звершили Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир у співслужінні із священниками усіх християнських конфесій.

Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій наголосив на необхідності пам’ятати як про жертв Голодомору,  так і про причетних у голодній смерті українців  – представників комуно-більшовицького режиму: 

«Не біймося називати винуватців в українському апокаліпсисі ХХ століття – представників комуно-більшовицького режиму. І цей режим ще досі живе в наших сусідів.  Ми повинні зберігати пам’ять про  заморених голодом невинних людей, щоб ми могли дати відсіч тим, хто хоче знову це повторити з нашим народом. Але мучеництво тих людей сьогодні є запорукою нашого мирного  майбутнього України», – говорить владика Димитрій. 

Опісля молебню учасники запалили лампадки на площі біля пам’ятника Тараса Шевченка.  Участь у вшануванні пам’яті жертв Голодоморів взяли активна громадськість, представники міської влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий та його дружина Катерина Кіт-Садова разом з дітьми, заступник міського голови Андрій Москаленко. 

Підготувала: Наталя Стареправо, фото авторки