У Львові освятили реабілітаційне відділення для воїнів АТО

wide_13900963_826065827494481_326438778_n У п’ятницю, 5 серпня 2016 року, о. Андрій Хомишин, капелан Військово-медичного клінічного центру Західного регіону благословив приміщення реабілітаційного відділення ім. Маркіяна Паславського, який знаходиться на території Львівського державного експериментального підприємства засобів пересування і протезування  (м. Львів, вул. Рудненській, 10).

 Відділення було створено за допомогою «Фонду Паславського» та «Міжнародного Альянсу Братської допомоги» на честь американця українського походження Маркіяна Паславського, бійця батальйону Донбас, який трагічного загинув під Іловайськом, захищаючи суверенність та незалежність України.

 Крім того, спеціалісти реабілітаційного закладу надаватимуть можливість людям усіх вікових категорій, які втратили кінцівки, включаючи і українських військових, навчитись нормально жити, незважаючи на протезування кінцівок. У Центрі проводитимуться навчання з відновлення щоденних побутових навичок: приготування їжі, занять спортом, навчанню водіння автомобіля.

Довідка. Маркіян Паславський народився 1959 році в українсько-американській родині в Нью-Йорку. Належав до «Пласту». У 1981 році завершив навчання у відомій військовій академії у Вест-Пойнті. У 1991 році покинувши службу в армії в чині майора повернувся в Україну. Новітній Герой України був активним учасником Революції Гідності. З початком військових дій на сході України Маркіян вступив до батальйону Донбас, мав позивний «Франко». У серпні 2014 року під час звільнення Ілловайська, у віці 55 років загинув, отримавши три поранення в спину. Похоронений на Аскольдовій могилі в Києві.

Джерело: «Католицький Оглядач».