У Львові підняли національний прапор кримськотатарського народу

Цього дня, 26 червня, кримські татари відзначають День національного прапора. З цієї нагоди у Львові відбулось урочисте підняття стяга, щоб підтримати кримськотатарський народ та нагадати, що Крим – це Україна.

Урочисте підняття національного прапора кримськотатарського народу відбулось перед будівлею міської Ратуші. До події долучились представники міської влади спільно з громадою кримських татар та небайдужими. 

Під час заходу голова кримського дому у Львові Халіл Халілов відзначив, що попри заборону національної символіки, в Криму й надалі вшановують свята кримськотатарського народу:

“Після анексії Криму День прапора кримських татар заборонили, а прапор став символом опору російської окупації. Попри це, люди продовжують відзначати День кримськотатарського прапора. Важливо, що, вшановуючи цей день на неокупованій території України, тим самим показуємо гідність кримськотатарського та українського народу. Особливо це важливо для людей у Криму, які бачать,  що ми пам’ятаємо і вшановуємо символи кримських татар та українців, які є частиною одного народу однієї держави”.

Підняття національного стяга кримських татар провела Мар’ям, дочка директора Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада. Під час підняття прапора звучав гімн кримськотатарського народу. Опісля всі присутні спільно заспівали гімн України.

Підготувала Наталя Стареправо