У Львові попрощалися із с. Анастасією (Балінською), яка була особистим секретарем Блаженнішого Любомира

Сьогодні, 10 серпня, ховають сестру Анастасію Оксану Балінську із згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Монахині було всього лиш 52 роки. Сестра Анастасія померла від онкології, з якою боролась майже три роки. Літургію за упокій провели у храмі Покрови  Пресвятої Богородиці.  Очолив богослужіння владика Гліб (Лончина), апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії. 


Отець Ілля Мамчак, який був духівником сестри Анастасії, висловив співчуття та  подяку рідним й додав:

“Перед кожною операцією вона казала, що готова до смерті. Так може говорити людина, яка вже знає Бога. Її душа щомиті шукала Господа. Лежачи знесиленою після операції, вона не полишала пошуків. Через те, що її серце любило Бога, віра відкривала їй тайни майбутнього життя – життя, до якого вона прямувала. Вона вже мала смак неба тут, на землі.  Сестра часто пригадувала: починаючи молитись, вона оживала,  душа поверталась в тіло, віднаходила мир”.

 

Священнослужитель зізнається, що незадовго до смерті, сестра розповіла про дивний сон:

“Сестрі приснився Христос й промовив такі слова: “Іди за мною”. Вона бачила попереду його залишені сліди й зрозуміла, що потрібно слідувати за Ним. Тепер згромадження сестер служебниць має ще один лик заступниці на небі, яка молилась за вас на землі, й молитиметься на небі”.  

Попрощатись із сестрою Анастасією прийшли родина, друзі й духовна спільнота. 

Провінційна настоятелька Згромадження Сестер Служебниць с. Мирослава (Яхимець)  звернулась із подякою до батьків сестри Анастасії:

“ Дорога родино, всі 108 сестер нашої провінції, є вашою родиною. Ви будете нашою родиною й ми будемо про вас пам’ятати. А ви не забувайте про нас. Дякуємо, що з перших днів життя навчили її любови, що стало підґрунтям її зрілості. Вона досліджувала цю любов, яка проявлась через вашу пристуність. Ваше середовище виховало в ній людину, яка турбувалась за Україну та її народ. Сестра завжди була готова служити там, де цього потребували, зокрема в Києві та далекому Казахстані”.

Додамо, що сестра Анастасія Оксана Балінська, родом зі Львова, присвятила 23 роки чернечому служінню. Сестра працювала на місіях у Києві, Донецьку, а також за межами України, зокрема в Іспанії та у Казахстані.

З 2009 року сестра працює як секретар-референт у Бюро зовнішніх зв’язків УГКЦ, а з 2010 – особистий секретар Блаженнішого Любомира Гузара. Боротьба за життя із важкою недугою розпочалась 2017 року. 

Підготувала Наталя Стареправо, фото автора