У Львові представлять каталог кириличних стародруків отців Василіян з Онуфріївського монастиря

У четвер, 25 лютого 2016 року о 12.00 год., у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені І. Франка відбудеться презентація каталогу: «Кириличні стародруки у фондах бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові XVI–XIX століть: Каталог / Укладач Станіслав Волощенко, Жовква 2015, 204 с., іл.»

Каталог є результатом науково-бібліогафічного опрацювання кириличних стародруків XVI–ХІХ століть, що зберігаються у фондах Львівської центральної провінційної бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі. У каталозі вміщено детальні описи книг, що надійшли у бібліотеку протягом 1989–2015 рр. та покажчики.

Колекція кириличних стародруків Львівської центральної провінційної бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі нараховує 69 примірників і є однією з найбільших бібліотечних колекцій відроджених василіанських монастирів, а також й серед інших чернечих чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви.

У каталозі описано видання Острога, Львова, Києва, Почаєва, Унева, Супраслі, Москви та старообрядницьких друкарень.

Видання вводить у науковий обіг новий книгознавчий матеріал, який може бути джерелом для історико-книгознавчих досліджень та різнобічних гуманітарних студій. Публікація розрахована на фахівців різних гуманітарних галузей знань і на широкий читацький загал.