У Львові презентують книгу Соломії Вівчар “Українські просвітителі та іслам”

Під час першого дня роботи 25-го Форуму видавців відбудеться презентація книги “Українські просвітителі та іслам”. Авторкою праці0 є старший науковий співробітник Львівського музею Івана Франка Соломія Вівчар.

1


Як каже сама дослідниця, ця книга – результат наукових розвідок, який підтверджує, що мусульманство ніколи не було чужим українській культурі, а навіть дуже близьким і до нього завжди був інтерес, починаючи з часів Київської Русі і до наших днів.

“Це знайшло своє відображення і в художній літературі. Я дослідила мусульманські мотиви у творчості видатних українських письменників – Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Івана Франка, Агатангела Кримського, Михайла Коцюбинського; не залишила поза увагою й твори і сучасних письменників – зокрема історичні романи, написані у ХХ столітті – Зінаїди Тулуб “Людолови”, Романа Іваничука “Мальви” і декілька романів, присвячених постаті Роксолани (які я називаю “Роксоланіадою”)” – зазначає  Соломія Вівчар.

Окремий розділ присвячено перекладам перлин східної поезії на українську мову, а також є розділ про переклади Корану українською мовою.

В програмі презентації книги “Українські просвітителі та іслам” – зустріч з авторкою, її доповідь, ознайомлення з книгою, спілкування з аудиторією, автограф-сесія.

Захід розпочнеться о 16:00 в середу, 19 вересня 2018 року, зацікавлених чекають за адресою м.Львів, вул. Івана Франка, 150-152 , Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка (“Дім Франка”)

Контактна особа Олег – 063-561-9412

Докладніше про програму 25-го Форуму видавців у Львові – на сайті заходуhttp://bookforum.ua/

За матеріалами фб-сторінки https://www.facebook.com/events/233186837378174/