У Львові продовжили серію лекцій «Єврейські дні у Ратуші»

4444 Цього тижня у Львові знову відбуватиметься серія лекцій та дискусій «Єврейські дні у Ратуші». Свої доповіді зачитають професор Ян Томаш Ґросс зі США, німецький історик Кай Струве та професор Міського університету Нью-Джерсі Тімоті Вайт. Слід зауважити, що цьогоріч події у межах «Єврейських днів у Ратуші» об’єднано темою спільнот, середовищ та держав у спірних містах ХХ століття.

Детальніше про подію:

  Jan GrossВівторок, 19 липня 2016 року: професор Прінстонського університету Ян Томаш Ґросс прочитає лекцію «Революція зовні, окупація зсередини?», під час якої проаналізує свідчення, архіви та дискусії про радянізацію 1939-1941 років. Розмову вестимуть історики др. Софія Дяк (Центр міської історії) та др. Мейгілл Фаулер (Стетсонський університет, США).

  Kai StruveСереда, 20 липня 2016 року: заплановано лекцію професора Кая Струве з Галле-Віттенберзького університету імені Мартіна Лютера (Німеччина). Дослідник запропонує усім охочим проаналізувати доволі вузький проміжок в історії Львова – літо 1941 року. У своїй лекції «Літо 1941: війна, окупація та насилля у Львові» професор Струве розповідатиме про погром 1 липня 1941 року, який і досі є одним з найбільш складних серед спірних питань українсько-єврейських стосунків часів Другої світової війни.

 Timothy White Четвер, 21 липня 2016 року: перед львів’янами та гостями міста виступить професор Тімоті Вайт з Міського Університету Нью-Джерсі. У своїй лекції «Прогулянки містом і складні теми минулого» др. Вайт покликатиметься на свій досвід екскурсовода й фахівця з публічної історії від 2000 року.

Нагадаємо, головним організатором просвітницького проекту «Єврейські дні у Ратуші: Спільноти, середовища та держави у спірних містах ХХ століття» є Центр міської історії. Проект втілюється за підтримки управління культури Львівської міської ради та Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед Ар’є». Ця програма є продовженням минулорічної ініціативи «Єврейські дні у Ратуші: спільна спадщина та відповідальність», фокусом якої були питання спадщини, історії міста та діалогу у суспільстві. «Єврейські дні» є публічною програмою для широкої громадськості і пов’язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою «Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність» (у партнерстві з ЛМР та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Усі лекції розпочинаються о 19:00. Локація – ресторан «Ратуша» (пл. Ринок, 1). Забезпечено синхронний переклад на українську мову. Вхід на усі події – вільний!

З програмою заходів також можна ознайомитись тут: http://www.lvivcenter.org/download.php?downloadid=597

За матеріалами: «ЛМР».