У Львові прощалися з видатним архітектором Іваном Бережницьким

12 вересня 2022 року у Львові в храмі Святої Софії-Премудрості Божої УКУ відбувся Чин похорону відомого архітектора Івана Бережницького. Похорон звершив Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ Борис. Про це на своєму сайті повідомив Український Католицький Універитет. 

У своєму слові Владика Борис пригадав життєвий шлях архітектора, численні проєкти та роки плідної співпраці, завдяки яким врешті постав храм Святої Софії-Премудрості Божої: «Це храм, через який Іван пройшов своє життєве паломництво. Його праця тут, в УКУ, яку родина Бережницьких у різний спосіб підтримувала, стимулювала його, на підставі глибоко засіяних зерен в серці, дати новий ріст вірі… Кожен із нас, який був свідком нашої співпраці, кожен, хто переступає поріг цього храму, дивлячись на внутрішні і зовнішні форми цього університету, згадуватиме Івана Бережницького — великого добродія, українця, християнина, який долучився до довершення цієї святині. Вічная памʼять нашому дорогому Іванові».

Іван Бережницький – талановитий американський архітектор українського походження, добродій своєї парафії та Українського католицького університету, архітектор університетського храму УКУ – церкви Святої Софії – Премудрості Божої у Львові. Нащадок знаних українських родів Бережницьких, Тершаковців, Вахнянинів, жив і працював в Бостоні. Очолював власне архітектурне бюро. З 2008 року часто бував у Львові, співпрацював з Українським католицьким університетом в розбудові нового університетського містечка біля Стрийського парку. 

Поховали пана Івана, згідно з його заповітом, на Личаківському цвинтарі.

Джерело: ucu.edu.ua