У Львові провели ІІ Францисканський шаховий турнір

У неділю, 12 лютого 2023 року, у монастирі капуцинів, які нещодавно відновили свою присутність у Львові, відбувся шаховий турнір. Про це на своєму сайті пише Римсько-католицька церква в Україні.

«Коли ми придбали новий дім у Львові, то його власник обмовився, що грає в шахи. Ми сіли зіграти, бо я також люблю шахи. Поступово виявилося, що багато людей полюбляють цю гру. Охочі знайшлися серед учасників нічних чувань, які організовує наш брат Збігнєв Савчук OFMCap, та з францисканської молоді. Ми вирішили, що варто провести турнір», – розповів про ідею турніру брат Сергій Воронюк OFMCap.

Вперше турнір відбувся у грудні минулого року. Участь у ньому взяло 7 гравців. Натомість 12 лютого прибуло вже 20 шахістів різної вікової категорії з католицьких парафій Львова. Наймолодшому учасникові змагань – 6 років.   Турнір розпочинається молитвою та стає середовищем, де учасники запрошені до чесної гри, здорової конкуренції та пошани до суперника. 

15 серпня 2022 року, в урочистість Успіння Пресвятої Діви Марії, відбулось урочисте освячення нового монастиря братів капуцинів у Львові – знакова подія для  Української Кустодії Братів Менших Капуцинів. Таким чином капуцини відзначили 315 років свого служіння у Львові, до якого вони повернулися після 75 років відсутності.  Служіння в монастирі звершують троє капуцинів.

Орден Братів Менших Капуцинів (лат. Ordo Fratrum Minorum Capucinorum, OFMCap; коротко — Капуцини) — римо-католицький чернечий орден, заснований у 1525 році міноритом Маттео Бассі в Урбіно, затверджений у 1528 році папою Климентом VII і в 1529 році отримав надзвичайно суворий статут. Капуцинів реформували францисканці, й назвали їх так за те, що вони почали носити загострені каптури (італ. cappucio) на честь і взір Святого Франциска. У 1619 році їх визнано однією з трьох незалежних гілок францисканського ордену. З часу заснування капуцини відзначаються своїми доброчинними справами й аскетизмом.

Фото: Ірина Музичка