У Львові провели зустріч настоятелів і настоятельок спільнот інститутів богопосвяченого життя

21 березня 2019 року в конференц-залі Митрополичих палат (м. Львів, пл. Св. Юра, 5) відбулася зустріч настоятелів і настоятельок спільнот інститутів богопосвяченого життя, які здійснюють своє служіння на території Львівської архиєпархії УГКЦ.

23

Головною темою зустрічі стало представлення і обговорення документа «Основні положення щодо трактування випадків статевого зловживання щодо неповнолітніх з боку духовенства», який нещодавно затвердив Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та Єпископська Конференція РКЦ в Україні.

Відкриваючи зустріч, синкел у справах монашества єрм. Юстин Бойко звернув увагу на важливість і актуальність теми. «Сьогодні Христова Церква у світі стоїть перед дуже непростими викликами, на які немає наперед готової відповіді. Але Христос залишив нам найкращу пораду – тривати у правді, незалежно від того, якою болісною вона є. Діти і неповнолітні – перші адресати Євангелії, вони є улюбленим середовищем самого Ісуса. На превеликий жаль, ми є свідками того, як різного роду негідні служителі Христової Церкви завдали їм великої кривди. Церква є святою і грішною. Святою вона є через те, що її заснував сам Син Божий, а грішною, бо її складають грішні люди. Нашим завданням є очищувати оту людську частину Церкви своїм праведним життям і молитвою», – сказав він.

Після цього єрм. Сава Масник широко представив усім присутнім проблематику статевого зловживання стосовно неповнолітніх і подав рекомендації щодо практичних кроків для запобігання цьому явищу.

Джерело: Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.lviv.ua