У Львові триває наукова конференція, присвячена пам’яті о. Кирила Селецького

20 вересня 2018 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа розпочалася перша наукова конференція, присвячена пам’яті о. Кирила Селецького. Ініціаторами події стали сестри Згромадження святого Йосифа Обручника Пресвятої Діви Марії. Під час конференції також представили перший збірник творів о. Кирила Селецького.

DSC_1831


Сестра Маркіяна із Згромадження святого Йосифа Обручника зазначила:

“Ця конференція про життя і діяльність нашого засновника о. Кирила Селецького, який жив на зламі ХІХ-ХХ століть. Він прославився,  як письменник, публіцист, а передусім, як засновник нових активних чернечих Згромаджень в УГКЦ. Ми вшановуємо його пам’ять, з нагоди 100-річчя його смерті. Подумали, що варто зробити такий перший захід, коли наші науковці могли би глибше дослідити його спадщину і поділитися з присутніми”.

DSC_1835


DSC_1829


До слова, о. Кирило Селецький також заснував  Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, і сестри також були присутні під час конференції. Гостями події були єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Владика Петро (Лоза).  Своїми науковими розвідками про спадщину о. Кирила Селецького поділилися дослідники з УКУ і “Львівської політехніки”.

Внесок о. Кирило Селецький зробив і у національне Відродження України. Адже сестри опікувалися дітьми селян у дитсадках, виховували їх у національному дусі. Про це розповіла кандидат історичних наук “Львівської політехніки” Вікторія Чорнописька:

“Сестри віддавали свій час опіці над хворими, поширенню освіти серед селян, праці з українською діаспорою.Відтак у монастирях гармонійно поєднувалося духовне чернече життя  з глобальними викликами початку ХХ століття. Аналізуючи багатогранну діяльність черниць можна сказати, що тоді їм вдалося врятувати життя багатьом дітям-сиротам та недужим”.

DSC_1861

 


Підкреслимо, що і сьогодні Сестри Служебниці та Сестри із Згромадження Святого Йосифа активно продовжують місію о. Кирила Селецького і опікуються недужими, дітьми та долучаються до інших від соціального Служіння Церкви. “Духовна велич Львова” нещодавно писала про с. Єфросинію Сеник, яка разом із колективом Дрогобицького дитсадка “Ангелятко” змогла заснувати інноваційну музичну групу для дітей.