У Львові розпочався XII Екуменічний соціальний тиждень. ФОТО

Сьогодні, 2 жовтня 2019 року, із Архиєрейської Божественної Літургії у храмі святої Софії Премудрості Божої розпочався XII Екуменічний соціальний тиждень. Очолив Моління Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвящений Владика Ігор у співслужінні із Собором священиків. Опісля присутні перейшли до Паркової аудиторії Центру Шептицького, де відбулося урочисте відкриття події і відкрита дискусія “Відповідальність vs популізм”.

 

 До присутніх звернувся Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор, який побажав Божого благословення і успіхів, а також зізнався, що тема популізму зацікавила його особисто.

Привітав гостей Екуменічного соціального тижня також отець-доктор Українського Католицького університету Богдан Прах.

“Популізм — це коли політики говорять про щось, що вони демократичним способом не годні здійснити, і тим самим вони діють безвідповідально. Тут є виклик для нас, щоб ми не стали жертвою цього популізму.

Друга частина нашого соціального тижня — стисло екуменічна, праця для єдності церков. І нашим особливим викликом для українців — і католиків, і православних, є питання так званого рівночасного сопричастя, щоб ми буди єдиними. І це буде виклик, про який ми дискутуватимемо”, — розповів Президент Інституту екуменічних студій, о. д-р Іван Дацько.

Серед гостей цьогорічного Екуменічного соціального тижня  Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Високопреосвященний Владика Олександр. У коментарі виданню “Духовна велич Львова” Владика розповів:

“На сьогоднішній день популізм набрав такого масштабу, що мабуть переходить певні межі. Але сьогодні як у нашому суспільному житті, так, на жаль, і у церковному житті популізм зайняв певне місце і накладає відбиток на людські стосунки. Тому, взявши на себе відповідальність, ми повинні протистояти популізму всі своїм єством”

Додамо, що вже завтра у рамках Екуменічного соціального тижня відбудеться презентація книги Митрополита Олександра “Українська Церква: шлях до автокефалії”.

У центрі фото Оксана Іленьків, керівник проекту “Екуменічний соціальний тиждень”

Також сьогодні до учасників Екуменічного соціального тижня від імені Львівського міського голови звернулася т.в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Оксана Стельмах.Яка наголосила на тому, що під час цієї знакової події завжди порушують важливі суспільні теми. 

“І сьогоднішня тема, відповідальність проти популізму є настільки важливою зараз. Відповідальність має відчуватися у різних сферах, у різні моменти. Це має бути відповідальність, щодо тих, хто поруч з нами, щодо тих, хто буде після нас.  Бажаю успіхів у цій панельній дискусії”, – підкреслила пані Оксана Стельмах.

Програма Форуму — на сайті www.esweek.org.ua. Додамо, що Екуменічний соціальний тиждень триватиме до 4 жовтня.