У Львові салезіянська спільнота відкрила навчальний сервісний центр «AUTOBOSKO Lviv»

Сьогодні, 26 вересня 2019 року,  відбулося відкриття навчального сервісного центру «AUTOBOSKO Lviv» на базі Молодіжного Навчального Центру ім. св. І. Боско. Освятив навчальні приміщення Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор.

“Ми зібралися з доброї нагоди. Відкриття сервісного автомобільного центру. Приємно, що ченці виконали цей потрібний задум і він став дійсністю. Тут буде навчатися молодь, щоб ставати добрими майстрами. Вважаю відкриття цього центру великим довір’ям до Бога та неабиякою відвагою священиків цієї спільноти. Так ризикувати можуть лиш салезіяни. Цього ремесла ремонту легкових автомобілів добре навчатимуться хлопці, працюючи під пильним оком спеціалістів, щоб належно виконати роботу насамперед на Божу Славу. Добрих майстрів завжди цінять люди, звертаються до них з потребою та довірою. Дуже важливо здобути для автомайстерні клієнтів та добру славу за виконану справу. Ідеться не лише про похвалу, людині треба жити. Бажаю доброго здоров’я, розуму,  успіху працьовитого завзяття та  професійного зростання. Хай Добрий Господь благословить на працю “, – підкреслив Високопреосвященний Владика Ігор і освятив навчальні приміщення.

Як зауважив директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко, цей центр послужить не лише для юнаків та їхнього розвитку, а й для всієї громади міста. Відтак, подякував отцям Салезіянам за працю й побажав подальших успіхів, а також запевнив у підтримці з боку міста.

 

“Вітаю всіх вас з цією подією і бажаю, щоб ви всі плідно трудилися і могли «знайти себе». Дякую отцям-селезіянам за те, що помагають молодим юнакам шукати себе, і оця форма, в якій вони будуть шукати себе, послужить людям ще більшою користю. Дякую всім вам за вашу велику працю. Також хочу передати вітання від міського голови, який радіє з усіма вами і бажає вам всіляких гараздів”, — сказав Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради.

 

Отці Салезіяни поділилися “секретом успіху” у коментарі виданню “Духовна велич Львова”:

“Цього року ми стартуємо з новою професією. Це є автослюсар і ремонт електротехніки, двигунів та автомоблів. Це за кошти наших меценатів,які допомагають розвивати цей напрямок. Це німецька фірма, яка активно з нами співпрацює і також українські меценанти “, – розповів отець Андрій Боднар,директор професійного навчального закладу імені святого Івана Боско і наголосив, що навчання у цьому закладі є безкоштовним.

Автомобільний напрямок обрали не випадково, поділився провінційний настоятель Згромадження Отців Салезіян в Україні о. Кароль Манік:

“Це для нас дуже важливий момент, бо ми як салезіяни опікуємося молоддю і також активно опікуємося професійною освітою. І ми думали як би професійну освіту розвивати. І дійшли до висновку відкрити нову спеціальність – по автомеханіці. Таких фахівців потрібно буде завжди. Які вміють працювати і мають цінності. Особливо зараз, коли мало молоді іде здобувати професійну освіту. Сьогоднішній день дуже знаковий для нашого Згромадження”.

Зазначимо, що Львівська міська рада фінансово допомагає Родинному дому «Покрова», що діє при монастирському храмі Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ. Зокрема, в рамках рішення виконкому ЛМР від 01.08.2016 № 611 (підтримка приватних сиротинців), із серпня 2016 року місто надало фінансову на загальну суму 218,9 тис. грн. Розмір щорічної допомоги вираховується за визначеною у рішенні формулою, виходячи з основних вихідних даних.

Зазначимо, що приватний заклад «Молодіжний навчальний центр імені святого Івана Боско» є приватним професійно-технічним навчальним закладом II рівня атестації, який розпочав свою діяльність 15.05.2003 року ухвалою № 424 6-ї сесії 4-го скликання Львівської міської ради «Про надання дозволу на створення приватного професійно-технічного навчального закладу».

Засновником Центру є Салезіянське Згромадження (УГКЦ), засноване святим отцем Іваном Боско, ім’я якого носить і Центр. Згромадження є у 130 країнах світу і відоме своєю місією серед дітей та молоді, особливо тих, які належать до соціально вразливих верств населення.

З питань співпраці та реалізації спільних проектів, отці просять звертатися: Згромадження отців Салезіян УГКЦ http://sdbua.net/new/. Офіс Розвитку СДБ https://www.facebook.com/sdbuadevelopment Львів, вул. Личаківська, 175, +380974732782 / pd_office@sdbua.net

У публікації використано матеріали ЛМР 

Фото Олександра Мазуренка, Оксани Бабенко