У музеї історії релігії сьогодні презентують книгу про Вірменського Пастиря Львова

250px-Józef_Teodorowicz-NAC-1-R-925Сьогодні, 27 травня 2015 року, о 17.00 год. у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) відбудеться презентація книжки «Вірменський Пастир Львова архиєпископ Йосиф Теодорович на тлі вірменської історії». Книга розповідає про останнього львівського митрополита вірменського обряду Йосифа Теодоровича (1864-1938). Публікація присвячена 100-тій річниці геноциду вірмен.

Організатори: Центр UCRAINICUM, Люблін (Польща), Центр досліджень історії і традиції Львівської Митрополії латинського обряду, Львівський музей історії релігії.

У заході участь візьмуть: Архиєпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький РКЦ, Декан Теологічного факультету Люблінського Католицького Університету о. проф. Мірослав Каліновскі, Директор Центру досліджень історії і традиції Львівської Митрополії латинського обряду і Центру UCRAINICUM Люблінського Католицького Університету проф. Володимир Осадчий, дослідник вірменської культури Львова Юрій Смірнов, повідомляють у Львівській Архидієцезії РКЦ.

Довідка:

Архиєпископ Теодорович був добрим проповідником і значним політичним діячем. Народився у шляхетській родині вірменського походження у селі Живачові на Покутті (зараз Тлумацький район Івано-Франківська область). Навчався у духовній семінарії у Львові. Був священиком у Бережанах та Львові. 30 травня 1901 року обраний Львівським Вірменським архиєпископом. Був активним політиком польської орієнтації в часи Австро-Угорщини (депутат Крайового сейму у Львові та верхньої палати австрійського парламенту), а вже у II Речі Посполитій — депутатом Сейму та сенатором (відмовився від мандату на вимогу папи римського). Проте і надалі був активний у політичному житті країни, а також міжнародних церковних зв’язках. Помер 4 грудня 1938 у віці 74 років.