У Львові спільною молитвою та акцією “Ангели пам’яті” вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. ФОТО

Цього тижня у Львові проводять чимало заходів з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. Сьогодні, 19 лютого, на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні звершили молитву, відбулася тиха акція «Ангели пам’яті» та урочиста церемонія підняття прапора України.

 Молитву за участі представників духовенства усіх християнських конфесій міста очолив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир.

«Тут є прагнення віддати простір тиші, молитві та іспиту сумління. Це дуже важливий момент. Велику справу зробили наші Герої, коли віддали життя за інших, і властиво, більшої любові немає, ніж віддати життя за когось. Але великим геройством сьогодні є з дня на день жити для когось і служити комусь. Запитаймо себе сьогодні, що ми доброго до обіду зробили? Сонце світить, маємо гарний морозний зимовий день. Що я сьогодні доброго зробив загалом? Бо не знаю, чи до вечора ще буду мати шанс зробити”, – наголосив Владика Володимир.

Захід відбувався із дотриманням усіх карантинних норм і розпочався з того, що усі присутні приєднали паперових ангеликів до світлин Героїв.

«Діти зробили ангелів, і ці ангели сьогодні є біля кожного нашого Героя. Дякую пані Дигдалович за прекрасну організацію цієї акції і цих ангеликів. Якщо ви будете вдивлятися в ці фотографії, то побачите відкритий погляд і велику любов до життя. Думаю, ніхто з наших Героїв не готував себе до цього героїчного вчинку, який вони зробили. Вони просто в один день, один момент відчули оцей поклик, голим нервом відчули несправедливість, і пішли, взяли на себе кулі. Кулі, які були призначені, можливо, і для когось з нас тут присутніх. Я себе часто питаю, які в нас є аналоги в нашій історії. Мені згадується історія наших Героїв Крут, які беззахисні йшли і захищали країну. Сьогодні дуже важливо це пам’ятати. Якщо ми будемо пам’ятати ці сторінки нашої історії, маємо надію, що вона не повториться”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок, ангелів із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. 

«Мені дуже приємно, що сьогодні тут зібралася така велика кількість учнів, ліцеїстів і просто львів’ян, щоби вшанувати Героїв Небесної Сотні. По школах діти мали уроки, під час яких розказували про Революцію гідності і витинали паперових ангеликів. Хочу запросити всіх, хто має ангелики і ще не встиг їх розвісити, зробити це, щоби віддати шану нашим Героям», — зазначила Андріана Дигдаловиич, керівниця Музею Гідності у Львові, донька загиблого Героя Небесної Сотні Андрія Дигдалович.

Додамо, що також відбулася вже традиційна церемонія підняття Державного Прапора України та виконання Державного Гімну. Також присутні піднесли запалені лампади до Меморіалу. Додамо, що заходи із вшанування 7ї річниці Героїв Небесної Сотні продовжаться і сьогодні, і завтра.

За матеріалами Львівської міської ради

Фото: Романа Балука,  Христини Процак, Оксани Бабенко