У Львові спільною молитвою та запаленням тисяч лампадок вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Сьогодні, 28 листопада 2020 року, у Львові вшанували пам’ять жертв Голодоморів.

Біля пам’ятника Шевченка звершили екуменічну Панахиду. Почався захід із хвилини мовчання. Спільне моління очолив Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій, у співслужінні  з єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященним Владикою Володимиром.

Долучилися до молитовного вшанування пам’яті невинно убієнних представники духовенства усіх християнських конфесій, а також імам Ісламського культурноного центру у Львові, Мурат Сулейманов.

Після Панахиди, усі присутні запалили лампадки. Участь у події взяли також міський голова Львова Андрій Садовий, помічник Львівського міського голови з питань розвитку, Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко.

Додам, що запровадити традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році. Акція «Свіча Пам’яті» має на меті нагадати всім українцям, як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні й холодні зимові ночі 1933 року.

Друге фото прес-служби ЛМР