У Львові спільною молитвою та засвіченням «променів пам’яті» вшанували пам’ять новітніх Героїв

23 лютого 2023 року, в переддень річниці початку повномасштабного вторгнення російського агресора, на Личаківському кладовищі у Львові громада міста звершила спільну молитву за полеглих Героїв.

Пам’ятний захід відбувся на площі перед полем Почесних поховань новітніх Героїв (поле 86-А). До нього долучилися родини Героїв, представники міської та обласної влади, духовенство та небайдужі львів’яни.

Чин екуменічної панахиди за полеглими звершили військові капелани різних конфесій, що звершують поховання Героїв, з якими ось уже цілий рік прощається Львів. А над могилами полеглих засвітили символічні «промені пам’яті».

«Ніхто не зрозуміє біль родини, мами, тата, дружини, які віддали свою рідну людину, але я знаю одне – що є ще один чинник – віра. Бо доки ми маєм віру – нас неможливо здолати. Сьогодні, коли розгортається український прапор, у світі всі знають, що це є прапор свободи. Сьогодні, коли в світі говорять “Україна” – це слово означає “перемога”. Ми платимо титанічну ціну за це – ви втрачаєте найдорожче, дорогі рідні наших Героїв. Велика вам подяка і низький уклін. Слава українському війську! Слава Україні», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Долучився до події також мер німецького міста Вюрцбурга Крістіан Шухардт, який зараз перебуває з візитом у Львові. Він наголосив, що для нього важливо було саме в цей день бути разом з українцями. «Ви, українці і українки, мужні чоловіки і жінки, захищаєте зараз свободу цілої Європи. В розмові зі жителями свого міста я завжди підкреслюю, що це не є війна в далекій Україні – це теж і наша війна», – наголосив Крістіан Шухардт і запевнив у підтримці й вірі в перемогу України.

Присутні на заході могли також запалити пам’ятні лампадки і покласти їх до могил новітніх Героїв. 

Відео – ЛМР

Перше фото – Роман Балук