У Львові стартувала Літня Школа, присвячена Блаженному Климентію Шептицькому. ФОТО

Сьогодні, 3 червня 2019 року, у Львові стартувала літня Школа “О. Климентій Шептицький — аристократ духу».  Локація події: Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького. Додамо, що ця літня школа відбувається у Львові вперше і триватиме до 9 червня. Долучаться 30 учасників із Львівщини та з інших регіонів України. Мета Школи – це обмін науковим досвідом дослідження постаті та спадщини Блаженного о. Климентія Шептицького, а також екскурсійні поїздки місцями, пов’язаними із Блаженним Климентієм.

” Ці всі заходи мають на цілі більше показати постать о. Климентія Шептицького з різних сторін. Передовсім ця школа стала можливою завдяки сприянню Львівської міської і обласної ради, які стали співорганізаторами цієї літньої школи, яка є перша. Тому ми вирішили зібрати науковців, які цікавляться постаттю Климентія Шептицького. І їх ми хочемо зібрати. Також хочемо зацікавити дослідженнями і тих людей, які братимуть участь у цій Школі. Ми будемо мати лекції, а також екскурсійні виїзди. Зокрема до Прилбич, там де він народився,а також до Свято-Успенської Унівської Лаври, де Блаженний Климентій був ігуменом“, – зазначив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, співорганізатор події, єромонах о. Юстин Бойко.

На відкриття Літньої Школи завітала також керівник департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда:

“Ми сформували цілу програму, низку заходів, щодо відзначення ювілейного року Блаженного Климентія Шептицького. І на пропозицію “Молоді – Христової” організовано цю Літню Школу і ми як Львівська міська рада цю ініціативу підтримуємо. І я щиро вірю, що одним заходом і одним напрямком ми не можемо охопити всю аудиторію. Тому є низка заходів”, – зазначила Наталія Бунда.

Додамо, що у програмі Літньої Школи — лекції та зустрічі з цікавими особистостями: владикою Теодором (Мартинюком), єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії; о. Юстином Бойком, синкелом у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ; Мирославом Мариновичем, дисидентом, проректором УКУ; сестрою Оленою Манькут, дослідницею Софії Шептицької; Іваном Матковським, автором Біографії о. Климентія Шептицького; Зеновієм Свередою, доктором соціальної економіки Папського Григоріанського університету (Рим, Італія), Президентом Українського Кооперативного Альянсу, та іншими.