У Львові священнослужителі різних конфесій помолилися за українські сім’ї

Спільна молитва відбулася вчора, 16 травня 2021 року, під час Фестивалю “Міцна родина  — сильна Україна”. Фестиваль приурочили до Дня сім’ї.

Як розповів голова Комісії УГКЦ у справах родини та мирян, Юрій Підлісний, такі фестивалі відбуваються по всій Україні.

“Мета фестивалю є подвійна. Перше — привернути увагу суспільства, що сім’я сімейні цінності є дуже важливими. Це те, на чому  тримається людська спільнота, все людство, держава. А друга мета — звернути увагу органів влади,  що Україна потребує справжньої просімейної політики. Щоби сім’ї чулися нормально, чулися захищеними і мали можливість розвиватися.  Такі фестивалі, такі зокрема кроки точкові, формують громадську думку задля того, щоб держава повернулася лицем до сім’ї”.

 

До екуменічної молитви долучилися представники духовенства Львівської Архиєпархії УГКЦ,  Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ, Львівської Архідієцезії РКЦ, Церкви Євангельських Християн Баптистів “Віфанія”.

Ключар Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ, протоієрей Михайло Сивак підкреслив, що  спільна молитва є основою міцної родини.

“Молитва – це спілкування з Богом Творцем від Якого залежить все наше життя і коли людина молиться,просить у Бога допомоги, благодаті у всіх своїх справах, у тому числі, благодаті для сімейного життя, що сім’ї були міцні, то думаю, що така молитва має велику силу”.

Священик РКЦ о. Назарій Зузак наголосив, що задля збереження сімей потрібна співпраця Церкви, держави та шкіл:

“Я вважаю для того, щоб працювати для сім’ї, щоб захищати загальнолюдські цінності, ми потребуємо співпраці трьох інституцій. Це держави у її різних заходах, програмах, Церква і школа. Бо коли хоча би одного з цих трьох стовпів бракує, то завжди це виховання, ця поміч будуть неповними.  Ми,як Церква, стараємося робити все, що можливе у наших силах. Заохочуємо до молитви у наміренні добрих християнських  сімей, заохочуємо сім’ї брати участь у різних заходах, як церковних, так і загальнохристиянських, екуменічних. які сприяють зміцності родини і охороні традиційних цінностей, але, напевно, Божа благодать нам у цьому особливо потрібна. Тому, молитва, користання зі Святих Таїнств має бути на першому місці для християнина”.

Представник громадської спілки ” Всеукраїнський Собор” та протестатнських Церков Львівщини, Олександр Савченко віздзначив, що у нинішніх обставинах про свято сім’ї, хоч воно і міжнародне, люди знають недостатньо:

“Якщо зруйнувати сім’ю, то потім і держава буде руйнуватися. Бо, на мій погляд, сім’я — це фундамент держави.  За статистикою, з трьох весіль одна лише сім’я залишається, а двоє розпадаються. Те, що сім’ї розпадаються — це дуже сумно, Україна вимирає. Тому ми робимо такі фестивалі, щоб підтримати родину. Сподіваємося, якщо люди у сім’ї відчують, що разом проводити час цікаво, то вони більше почнуть це цінувати”.

Священник УГКЦ о. Михайло Пазиняк у свою чергу, підкреслив, що сім’я — це запорука міцної України. 

“Митрополит Андрей Шептицький казав, що сім’я має бути святою. І казав, що сім’я є основою всього: Церкви, суспільства. Він казав, що якщо буде міцна сім’я, родина, то буде сильна Церква і сильна Україна. Нехай Господь благословить кожну сім’ю, кожну родину”,

Священнослужителі усіх конфесій спільно помолилися молитву св. Папи Івана Павла ІІ за сім’ї.

Додамо, що під час фестивалю  була не лише молитва, але й різні забави, способи цікаво провести дозвілля для родин.