У Львові триває робота Постійного Синоду УГКЦ

11 грудня в Патріаршому домі в м. Львові розпочав своє засідання Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви.

21

Шістдесят шоста (57-ма) сесія Постійного Синоду розпочалася Божественною Літургією, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з членами Постійного Синоду: Митрополитом Перемишльсько-Варшавським Євгеном Поповичем, Єпархом Паризьким Борисом Ґудзяком, Єпархом Пармським Богданом Данилом, Єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Теодором Мартинюком, а також секретарем Постійного Синоду владикою Богданом Дзюрахом. На завершення Літургії Предстоятель УГКЦ привітав усіх прибулих на Постійний Синод, як рівно ж капеланів пенітенціарних закладів, які того дня відбували свій формаційний семінар у Патріаршому домі. У своєму слові, зверненому до учасників Постійного Синоду на початку робочих засідань, Блаженніший Святослав подякував владикам за цю можливість спільного діяння «для добра нашої Церкви».

Першого дня робочих засідань Постійний Синод присвятив багато часу поглибленому аналізові підсумків Синоду Єпископів 2018 року, який проходив у Львові 2-11 вересня, а зокрема стану виконання синодальних рішень, присвячених головній темі Синоду – «Катехизація і Боже Слово». Окрім цього, були прийняті необхідні рішення для підготовки наступного Синоду Єпископів, головною темою якого буде «Сопричастя в житті та свідченні УГКЦ».

За традицією Постійний Синод заслухав і проаналізував звіти виконавчих структур патріаршого рівня. На цій сесії звітували: владика Ярослав Приріз, голова Богословського відділу, а також п. Олеся Колос, секретар Ради у справах євангелізації при Главі УГКЦ.

Про стан реалізації Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року звітувала робоча група під проводом владики Кена Новаківського.

У середу, 12 грудня, Постійний Синод продовжить свою роботу. Серед інших питань буде обговорено розвиток діяльності Відділу зовнішніх церковних відносин, Фінансової стратегії УГКЦ та створення Священичого братства Божого милосердя.

Джерело: Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ