У Львові в пам’ять про Небесну Сотню у небо запустили світлові промені

Львів пам’ятає своїх захисників. Сьогодні на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулась мистецька акція «Промені Майдану», яку організувало управління внутрішньої політики міста.
 
В акції взяли участь родини Героїв Небесної Сотні, військові, духовенство, мешканці міста й представники влади, дружина міського голови Львова Катерина Кіт-Садова зі синами, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Розпочалася подія зі спільної молитви, яку звершили настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук та військовий капелан о. Андрій Сіданич.

“Щось більше за правду євангельську, що “Немає більшої любові,ніж коли хтось кладе душу свою за своїх друзів”, сьогодні важко сказати. Наша країна породила дуже багато Героїв, які є прикладом для всього світу. І сьогодні, говорячи про Небесну сотню, хочеться сказати, що це є очі у яких видно, що вони нічого не бояться. Якщо говоримо про уста, то вони мовчать, тому що за них говорять їхні діла. І це серце, яке любить безмежно.  Думаю, що ми знали багатьох з тих , за кого сьогодні молимося. І у моєму житті так Господь дав, що я теж знав особисто тих людей. Але водночас, нині продовжується їхня справа. І нещодавно, спілкуючись з учасником бойових дій, який пережив війну,  ми запитали: ” Друже, про що ти думав в окопах, коли по тобі стріляли?”. Він каже: “Я молив Бога, щоб загинув я, а не мої побратими”. Серед нас далі є Герої. Цінуймо їх, і будьмо вірні пам’яті Героїв Небесної Сотні, тому що пролита невинна кров, яка завжди буде нас кликати, аби ми були вірні”, – наголосив о. Тарас Михальчук.

Також присутні зачитували вірші про Небесну Сотню, лунали пісні, які вже стали знаковими для більшості українців, бо у них зафіксовані ті  дні у історії нашої країни, коли вона змінилася радикально. Також у небо запустили світлові промені у пам’ять про Воїнів Світла. Окрім того, хвилиною мовчання вшанували кожного полеглого Героя Революції Гідності. Завершилася акція запаленням лампадок на Меморіалі.

У матеріалі використано текст Христини Процак із сайту “Львівської міської ради”, фото Романа Балука