У Львові вандали пошкодили бронзовий макет Святоюрського комплексу

У Львові вандали відламали хрест та викрутили елементи бронзового макету Святоюрського комплексу. Про це повідомляє Гал-інфо.

Прогулюючись Львовом, журналісти Гал-інфо зупинились біля пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому, що на пл. святого Юра, аби роздивитись міні-макет Святоюрського комплексу. Він складається з самого Собору святого Юра, Митрополичих палат, Митрополичих садів, дзвіниці, курія, пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому. Його встановили для того, аби незрячі могли краще ознайомитись з архітектурною пам’яткою та водночас святинею українських греко-католиків.

Напевно, що якомусь “поціновувачу” настільки припав до серця макет, що той вирішив забрати його частинку собі на згадку. Тому і церква без хреста на головному куполі, і митрополичий сад без дерева. Одна справа поставити попіклуватись про встановлення макету, а іншу — забезпечити його цілісність.

Нагадаємо, що бронзовий макет Святоюрського комплексу у мініатюрі відкрили 23 листопада 2017 року відкрили. На той час то був другий у Львові макет адаптований для незрячих львів’ян і гостей міста в межах проекту «Львів на долонях», який ініціювала «Українська спілка інвалідів – УСІ». Першою у міні-макеті для незрячих було відтворену львівську Ратуша.

Джерело: Гал. інфо