У Львові відбудеться дискусія про життєвий шлях і топос постаті Патріарха Любомира

Центр Шептицькогоресурсно-інформаційний центр Українського католицького університету у Львові – запрошує на публічну дискусію, що розкриватиме топос постаті Блаженнішого Любомира (Гузара). В рамках зустрічі також презентують нещодавно видану книгу його спогадів.

Про це інформують на сайті Центру.

На завершення ювілейного року Блаженнішого Любомира в УГКЦ львів’ян запрошують на обговорення його життєвого шляху та спогадів з метою відзначити вагомий внесок та вплив Патріарха на українське суспільство.

«Любов і патріотизм передовсім втілюються в дії. Саме так вважав і навчав цього інших Блаженніший Любомир Гузар — духовний лідер України, Патріарх-предстоятель Української греко-католицької церкви та кардинал Католицької церкви. Своїм життєвим шляхом Патріарх надихав українське суспільство до змін, починаючи зі змін у собі та своєму оточенні. Чимало видатних людей: лікарів, істориків, філософів, священників, письменників, громадських активістів та політиків згадують Любомира Гузара як свого духовного наставника, провідника та друга», – зазначають організатори заходу.

19 грудня 2023 року о 16:00 у стінах Центру Шептицького (м. Львів, вул. Стрийська, 29А) зберуться друзі та дослідники доробку Блаженнішого Любомира. Всі охочі мають можливість долучитися до розмови, зустрітися з очевидцями життєвого шляху видатного Глави УГКЦ, дізнатися відповідь на важливі питання, серед яких – якою є постать Любомира між жорнами історії, у чому унікальність і актуальність його особистості, що би сказав Патріарх сьогодні про війну з Росією тощо.

Участь у дискусії візьмуть:

  • Владика Борис (Ґудзяк) — Архиєпископ і митрополит Філадельфійський УГКЦ, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського католицького університету.
  • о. Богдан Прах — доктор філософії, провідний науковець у галузі церковної історії, третій ректор Українського католицького університету.
  • Леся Харченко — дослідниця, упорядниця книги «Любомир Гузар. Спогади».
  • Борис Білинський — онкохірург, однокласник Любомира Гузара.
  • Сестра Вероніка — монахиня Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, опікувалася здоровʼям Патріарха Любомира Гузара останні 10 років його життя.
  • Іванка Крип’якевич-Димид — художниця, іконописиця, лавреатка премії імені Василя Стуса.

У рамках заходу для львів’ян відбудеться презентація книжки спогадів Патріарха Любомира, яка вийшла друком у видавництві «Портал».

Вхід на подію вільний, за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/VTproxc8kaCLXSoh6