В УГКЦ розпочався рік Патріарха Любомира

26 лютого 2023 року, у 90-річчя від дня народження Блаженнішого Любомира Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, виконуючи рішення 93-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, урочисто проголосив в УГКЦ в Україні Рік патріарха Любомира Гузара. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Урочисте відкриття ювілейного року відбулося під час Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, у крипті якого спочиває Патріарх Любомир.

Блаженніший Святослав наголосив на важливості не просто вшановувати його пам’ять, але прислухатися до слова й мудрості і зазначив, що цей день є гарною нагодою віднайти той скарб, який має Церква й український народ, який розкриває наше справжнє «я», а серце сповнює миром і любов’ю.

«Сьогодні ми дякуємо Господу за те, що подарував нашій Церкві та нашому народові великого українця, великого батька й учителя нашої Церкви — блаженнішого Любомира Гузара. Ми сьогодні святкуємо 90-річчя від дня його народження», — сказав Отець і Глава УГКЦ.

Відтак урочисто проголосив 2023 рік Роком патріарха Любомира Гузара для відбудови, віднови та перемоги України.

Наприкінці Літургії о. Олекса Петрів, секретар Архиєрейського Синоду УГКЦ, анонсував серію заходів упродовж року для належного вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира, а до майбутнього музею патріарха Любомира Гузара, який буде відкрито в Києві, передали кілька експонатів. Зокрема Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, передав пам’ятний знак — медаль Григорія Сковороди, якою академія нагородила патріарха Любомира ще за життя, але не встигла вручити. Михайло Канафоцький – запис виступу Блаженнішого Любомира на великій капітулі Лицарів Колумба у 2005 році, під час якої тодішній Глава УГКЦ запросив цей орден до України. Отець Олекса Петрів передав до музею нагороду «Ядро нації», якою Блаженнішого Любомира було нагороджено під девізом «Людина з янголом на плечі», відповідно до опитування, яке свого часу провело видання «Українська правда» спільно з міжнародною юридичною організацією «Дентос».