У Львові відбудеться фестиваль літургійної музики

У Львові вдруге відбудеться фестиваль традиційного церковного співу «Днесь рождається від Діви». Події заплановані у різних локаціях міста з 10 до 14 січня. Про це інформує видання ZAXID.NET

У фестивалі візьмуть участь хорові колективи, співочі групи і окремі співці-протопсалти з християнських церков. Серед них — вже відомі львів’янам хор вірменського собору та собору св. Юра, хорова капела «Дударик», камерний хор «Київ», театральний центр Наталки Половинки «Слово і голос», а також учасники з інших міст України. Вперше на коляду до Львова приїде церковний хор з Торонто, презентуватиме традиційні колядки та авторські, які написали канадські композитори українського походження.

Окрім виступів, заплановані і відкриті лекції, наукові заходи, святкові богослужіння, майстер-класи з традиційного церковного співу, діалогічні майданчики.

Фестиваль триватиме 5 днів і його події заплановані у храмах і монастирях Львова, Національному музеї ім. Андрея Шептицького, Українському католицькому університеті та інших локаціях. Великий гала-концерт фестивалю відбудеться у неділю, 12 січня, у храмі Преображення Господнього на вул. Краківській, 21. Початок о 19:00. З повною програмою фестивалю і локаціями його подій можна ознайомитися тут.

«Головна мета заходу — доносити до широкого загалу церкви і поціновувачів літургійного мистецтва багату спадщину вітчизняної літургійної культури, відкривати свіжий погляд на передання, як на універсальний світоглядний феномен», — вважають організатори.

Додамо, що літургійний центр «Передання» традиційно влаштовує такі заходи до великих релігійних свят, зокрема Воскресіння та Покрови Богородиці.

Джерело: ZAХID.NET