У Львові відбудеться міжнародна наукова конференція «Ecclesia Leopoliensis. Костели Львова і Львівської архідієцезії латинського обряду: історія, традиція і сучасна ситуація»

10638114_733774126690071_1995935163_nПід Почесним патронатом Його Ексцеленції Високопреосвященного Архиєпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського 6-8 вересня у Львові відбудеться Міжнародна наукова конференція «Ecclesia Leopoliensis. Костели Львова і Львівської архідієцезії латинського обряду: історія, традиція і сучасна ситуація», присвячена 600-тій річниці прибуття до Львова першого католицького архиєпископа-митрополита.

Цього року припадає ювілей у житті Львівської Католицької Церкви. Якраз 600 років тому до міста прибув архиєпископ-митрополит і відбувся інгрес – урочисте введення пастиря до катедри, перенесеної сюди з Галича в 1422 році. До цієї урочистої події центр досліджень історії та традиції Львівської митрополії латинського обряду разом із Центром UCRAINICUM Люблінського Католицького Університету, Теологічним Інститутом ім. св. Йосифа Більчевського Львівської архідієцезії РКЦ в Україні, Католицьким товариством «Civitas Christiana», Львівським музеєм історії релігії та Товариством «Спільне коріння» відбудеться конференція: «Ecclesia Leopoliensis. Костели Львова і Львівської архідієцезії латинського обряду: історія, традиція і сучасна ситуація».

Конференція розпочнеться 6 вересня з урочистої процесії з костелу св. Антонія до митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії з мощами бл. Якова Стрепи, співпокровителя Львівської архідієцезії. Учасники форуму відвідають латинські храми у Львові та на терені архідієцезії, матимуть змогу побачити їх стан і ситуацію з душпастирською опікою вірних. В урочистість Народження Пресвятої Діви Марії науковці та священики з України та Польщі зберуться у Конференційній залі Львівської Митрополичої Курії, де поділяться своїми знаннями і думками про римо-католицькі храми. Зокрема про окремі історичні події, сакральне мистецтво, а також теперішню ситуацію довкола святинь Львівської архідієцезії.

Детальніша програма конференції тут.